Syropy

Syropy

Syropy owocowe są bardzo popularne w naszym regionie Europy. Wytwarza się je z truskawek, wiśni lub gotowanych malin z dużą ilością cukru trzcinowego. Można je stosować do przyrządzania napojów, aromatyzowania herbat i deserów. Grenadyna to bardzo popularny syrop, który niegdyś był wytwarzany z granatów, a obecnie jest produkowany z syntetycznych związków. Jest słodki i cierpki, używa się go do przyrządzania koktajli alkoholowych.

Vincotto to gęsty syrop wytwarzany z niesfermentowanego soku winogronowego. Miłośnicy włoskich smaków mogą się nim delektować jako ciekawostką. Od czasów starożytnego Rzymu jest znanym dodatkiem do deserów i naturalnych serków śmietankowych.

Syropy owocowe można robić z jeżyn, malin, aronii, wiśni, czereśni, brzoskwiń, cytrusów lub owoców egzotycznych. Syrop do herbaty zawiera wszystkie składniki odżywcze, witaminy i makroelementy owoców. Ważne jest, aby nie pominąć ich właściwości prozdrowotnych. Mają one następujące zalety: 

-wspomagają przemianę materii i proces oczyszczania organizmu z toksyn oraz pomagają w odchudzaniu;

-wspomagają pracę serca i układu nerwowego;

-niektóre z nich mają właściwości antynowotworowe.

Jak powstaje syrop owocowy?

Tę zdrowotną mieszankę możesz przygotować samodzielnie. Najpierw umyj owoce, a następnie wymieszaj je z wodą. Gotuj mieszankę, aż owoce się rozpuszczą. Przecedzić syrop przez sito. Mocno odciśnij owoce. Jeśli wolisz syropy z owocami, możesz dodać ich kawałki do syropu. Jeśli wolisz syropy klarowne, z miąższu zrób dżem lub użyj go do ciasta. Następnie przelej syrop do rondla, dodaj cukier i zioła. Gotuj, aż zgęstnieje. Przełóż syrop do słoików lub butelek i pozostaw do ostygnięcia na ok. 15-30 minut.

Co można zrobić z syropów owocowych?

Z syropów owocowych lub wody można przyrządzać pyszne napoje. Jest to coś, co uwielbiają dzieci i dorośli. Możesz zrobić syrop do herbaty, zwłaszcza jeśli wolisz czarną wersję. Jeśli nie masz czasu lub cierpliwości, aby zrobić własny syrop, oferujemy różne syropy owocowe, które zawierają wszystkie witaminy i minerały potrzebne naszemu organizmowi.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.