Syropy do słodzenia

Syropy słodzące

Syropy słodzące mogą być stosowane jako środek słodzący zamiast białego cukru. Można je stosować do słodzenia ciasteczek, ciast, gorących napojów, ciast i innych produktów spożywczych. Ich płynna konsystencja i wyjątkowy smak sprawiają, że są świetną naturalną polewą do naleśników, gofrów i lodów. Syropy słodzące nie zawierają sztucznych aromatów, konserwantów ani barwników. Są wytwarzane z naturalnych produktów roślinnych, dzięki czemu zachowują niektóre witaminy i minerały. To sprawia, że są doskonałym wyborem dla każdego, kto jest zainteresowany zdrową dietą.

Melasa może być również nazywana czarnym złotem. Jest to słodki, ciemnobrązowy cukier o gęstej konsystencji i słodkim smaku. Melasa może być stosowana jako zamiennik białego cukru i jest zdrową opcją. Ten czarny cud natury ma niską zawartość tłuszczu, ale jest bogaty w witaminy i minerały. Melasa jest doskonałym źródłem żelaza niehemowego, dlatego jest polecana sportowcom i osobom cierpiącym na anemię.

Syrop może być stosowany jako środek słodzący

Syropy cukrowe można opisać jako stężone roztwory wodne zawierające cukier. Są one wytwarzane w procesach przemysłowych, głównie syrop glukozowy i syrop fruktozowy. Idea koncentracji dużych ilości węglowodanów w wodzie jest wpisana w naturę. Zainspirowała ona Indian północnoamerykańskich, którzy wytwarzali syrop klonowy z soków drzew klonowych. W tamtych czasach sok pozostawiano do zamrożenia. W ten sposób cukier był oddzielany od wody, a lód usuwany. Ideę zamrażania stopniowo zastąpiło wydajne gotowanie. Na tej zasadzie produkowano również syrop daktylowy, pszenny i ryżowy. W niektórych przypadkach do wydobycia skoncentrowanej słodyczy można użyć specjalnych enzymów. Dzięki temu można uniknąć obróbki termicznej.

Syrop czy cukier?

Czasami spotykamy się z produktami lub przepisami, które twierdzą, że nie zawierają cukru, ale w rzeczywistości zawierają kryształki sacharozy. Jest to taktyka wprowadzająca konsumentów w błąd. Syropy, czyli cukier rozpuszczony w wodzie, mają podobny wpływ na układ insulinowy, a co za tym idzie - na poziom glukozy we krwi. Wielu naukowców uważa, że syrop fruktozowo-glukozowy jest gorszy od czystej sacharozy, ponieważ zawiera większy odsetek fruktozy niż glukozy.
Niektóre syropy są bardziej popularne od innych, ponieważ mają mniej skutków ubocznych lub oferują większą wartość. Syropy te są szczególnie polecane do słodzenia, ponieważ są bogate w zdrowe substancje aktywne i surowy miód.
-Syrop daktylowy - mniej słodki, ale bardziej interesujący, bogaty w minerały, takie jak potas, fosfor (magnez), cynk i fitofenole o działaniu antyoksydacyjnym.
-Syrop klonowy - to słodzony syrop klonowy, który ma niższą wartość glikemiczną niż zwykły cukier. Zawiera wapń, żelazo, magnez, potas i cynk. Zaleca się jego ciemną wersję.
-Syrop z brązowego ryżu jest wytwarzany z fermentowanego ryżu. Zawiera on korzystne enzymy, które pomagają trawić cukier.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.