Sok z pokrzywy

Sok z pokrzywy

Sok z pokrzywy może być stosowany w leczeniu chorób układu moczowo-płciowego. Jest on również przydatny w leczeniu zapalenia pęcherza moczowego i przerostu prostaty. Ze względu na swoje działanie jest często łączony z żurawiną. Jest skuteczny w zapobieganiu i leczeniu anemii, zwłaszcza u kobiet, które są w grupie wysokiego ryzyka jej rozwoju. Może być stosowany zewnętrznie na włosy i skórę, aby zapobiec wypadaniu włosów i zmniejszyć przebarwienia.

Właściwości i zastosowanie soku z pokrzywy.

Ten cenny element nektaru jest bogaty w witaminy. Jest bogaty w witaminę A, B2, C i E, K, flawonoidy, a także żelazo, magnez, wapń i krzem. Dzięki zawartości garbników ma właściwości przeciwzapalne. Sterole roślinne obniżają poziom cholesterolu. Sok można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie. Sok stosuje się głównie wewnętrznie, aby wpłynąć na drogi moczowe. Działa łagodnie moczopędnie i pomaga usunąć toksyny z organizmu. Może łagodzić stany zapalne w układzie moczowo-płciowym. Może być również stosowany w łagodnych przypadkach przerostu gruczołu krokowego. Może być stosowany w zapobieganiu i leczeniu anemii, szczególnie u kobiet w ciąży. Może być stosowany profilaktycznie w chorobie wrzodowej dwunastnicy. W połączeniu ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami fizycznymi może pomóc w utracie wagi.
Pokrzywę można stosować zewnętrznie na włosy i skórę. Pomaga zapobiegać wypadaniu włosów, łojotokowi i zwalcza łupież. Ma działanie ściągające i może rozjaśnić wszelkie skazy. Działa przeciwtrądzikowo. Sok z pokrzywy włoskiej można stosować bezpośrednio na skórę, rozcieńczając go.
Z nektaru nasion pokrzywy można również przygotować olej. Jest on dostępny w zestawie oczyszczającym, który można kupić po obniżonej cenie w sklepie Medonet Market. Olej ten jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na kamicę nerkową.

Skutki uboczne i przeciwwskazania do stosowania soku z pokrzywy.

Istnieją przeciwwskazania do stosowania soku z pokrzywy, tak jak w przypadku każdego innego leku lub suplementu. Należy pamiętać, że sok z pokrzywy nie powinien być przyjmowany w ilości większej niż 10-20 ml dziennie. Powinien być spożywany w ilości od 10 do 20 ml dziennie. Wyjątek stanowią przypadki leczenia anemii, gdzie ilość ta może wynosić nawet 30 ml. Nie ma przeciwwskazań do spożywania soku z pokrzywy. Należą do nich choroby układu rozrodczego, takie jak nowotwory, mięśniaki i torbiele, krwawienia i inne schorzenia. W przypadku operacji lub cukrzycy nie można go przyjmować przy przewlekłej chorobie nerek.

Skutki uboczne stosowania pokrzywy są często związane z innymi lekami. Ze względu na naturalne działanie pokrzywy, nie zaleca się jej stosowania podczas przyjmowania leków moczopędnych. Może to prowadzić do odwodnienia organizmu. Łączenie leków rozrzedzających krew z pokrzywą może powodować problemy z krzepliwością krwi.
Do suplementów wspomagających układ moczowy należy pokrzywa. Medonet Market oferuje suplement diety Nerki w płynie po obniżonej cenie. Ekologiczny sok rekonwalescencyjny również zawiera sok z pokrzywy. Ma on pozytywny wpływ na układ odpornościowy i pomaga wzmocnić organizm.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.