Sok z noni

Sok z noni

Sok noni od lat znany był wśród plemion polinezyjskich. W wielu krajach, w tym w Australii, Afryce i Azji, jest on uważany za cudowny, naturalny lek na raka. Nektar ten ma właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybicze i przeciwbólowe. Sok z noni może mieć również skutki uboczne, dlatego należy zachować ostrożność przed jego stosowaniem.

Co to jest noni?

Noni, morwa indyjska, pochodzi z Polinezji. Występuje w Azji, Australii i na Madagaskarze. Może kwitnąć i rodzić owoce przez cały rok i nie wymaga szczególnych warunków glebowych. Może kwitnąć w podszyciu leśnym, a także na terenach wulkanicznych lub skalistych.
Chociaż ekstrakt jest wykorzystywany do produkcji oleju, bardziej znany jest sok z rośliny. Noni jest głównym składnikiem preparatów przeciwbólowych, przeciwzapalnych i wzmacniających odporność, które są znane z medycyny ludowej krajów azjatyckich. Sok z noni jest w Polinezji "lekarstwem", które może być stosowane w leczeniu:
-problemów jelitowych,
-zapalenia stawów,
- wrzodów,
-cukrzycy,
-raka,
-problemy z sercem.

Właściwości soku noni.

Sok z noni, oprócz wcześniej wymienionych właściwości, jest również korzystny dla mieszkańców Polinezji.
W leczeniu reumatyzmu
-spazmów,
-pryszczy,
-alergii,
-problemów skórnych,
infekcje zatok i grypa
-bóle głowy,
-bóle brzucha,
-depresję.
Z naukowego punktu widzenia nie jest jednak jasne, czy sok z noni ma szeroki zakres korzystnych właściwości. Chociaż istnieją pewne badania, które sugerują, że sok z noni może mieć właściwości przeciwnowotworowe, wymagają one potwierdzenia.
Noni jest skutecznym środkiem w leczeniu zaburzeń trawienia. Zawarte w noni triterpeny i antrachinony przeciwdziałają mikroorganizmom jelitowym.
Wyciąg zapobiega również infekcjom grzybiczym i miażdżycy (np. na skórze lub w układzie pokarmowym.

Sok z noni jest środkiem przeciwbólowym i może być stosowany w przypadku:
-dyskomfortu menstruacyjnego
-bólów głowy
-bólów mięśniowych.
bólów stawów i kości
-bólu gardła.
Naukowcy doszli do wniosku, że sok noni ma takie samo działanie przeciwbólowe jak morfina.
Osoby intensywnie trenujące sport lub narażone na stres powinny pić sok noni ze względu na jego właściwości regeneracyjne.
Właściwości przeciwzapalne, przeciwbakteryjne i antybakteryjne soku noni sprawiają, że jest on doskonałym wyborem w przypadku objawów przeziębienia lub grypy albo gdy organizm jest atakowany przez bakterie.
Przed zastosowaniem soku z noni należy zawsze skonsultować się z lekarzem. Jest to szczególnie ważne, jeśli lekarz przepisał Ci leki lub cierpisz na poważną chorobę.

Sok z noni - czy jest dobry na raka?

Sok z noni na raka? Sok z noni jest środkiem zapobiegawczym, który może być również stosowany w walce z rakiem.
Badania przeprowadzone na Hawajach wykazały, że sok z morwy noni ma działanie antyrakowe. Wyniki nie są jednak jednoznaczne i nie zostały poddane dalszej analizie. Naukowcy wykazali, że wstrzykiwanie soku z noni do guzów nowotworowych może podwoić ich przeżywalność w eksperymencie przeprowadzonym na myszach. Doniesienie to wymaga potwierdzenia w bardziej szczegółowych badaniach.

Stosowanie soku z noni.

O dawkowaniu soku z noni decyduje jego dokładny skład. Obejmuje to ilość soku, zastosowane dodatki i stężenie innych składników. Indywidualny stan zdrowia i dolegliwości, na które jest stosowany.
Zaleca się spożywanie 20-30 ml soku z noni dziennie, przed jedzeniem.
Oczywiście im bardziej naturalny jest sok z noni, tym lepiej. Wyciąg z noni należy zawsze przechowywać w chłodnym i suchym miejscu. Po otwarciu należy go umieścić w lodówce i spożyć w ciągu 14-20 dni.

Sok z noni - skutki uboczne.

Nieudowodnione korzyści zdrowotne nektaru noni powinny być rozważane z ostrożnością.
Plotki i spekulacje sugerują, że sok z noni może mieć skutki uboczne, szczególnie związane z problemami z wątrobą. Sok z noni zawiera również dużo potasu, dlatego nie jest zalecany dla osób z problemami nerek lub chorobami serca.
Dzieci, kobiety w ciąży i karmiące piersią nie powinny spożywać soku z morwy.
Zaleca się konsultację z lekarzem w przypadku przyjmowania leków lub poważnych schorzeń.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.