Sok z karczocha

Sok z karczocha

Sok z karczocha ma wiele zalet zdrowotnych. Jest zalecany dla osób, które chcą chronić swoją wątrobę i zwalczać różne choroby układu pokarmowego.
Sok z karczocha, mimo że ma wyrazisty smak, jest bardzo zdrowy. Sok z karczocha może być stosowany jako naturalne lekarstwo na problemy trawienne oraz jako sposób na odzyskanie młodości. Wykazano również, że sok z karczocha przyspiesza utratę wagi.

Sok z karczocha - właściwości.

Cynarynę można znaleźć w soku z karczocha, a także w liściach karczocha. Cynaryna jest substancją, która ma działanie żółciopędne i przyspiesza obniżanie poziomu złego cholesterolu we krwi. Badania kliniczne wykazały, że może ona obniżyć poziom cholesterolu całkowitego nawet o 60%, a poziom lipidów nawet o 25%. Jest to niezwykły wynik!
Sok z karczocha zawiera również inulinę, która jest substancją działającą podobnie do błonnika, oraz wiele przeciwutleniaczy (sylimaryna, kwas chlorogenowy, rutyna), flawonoidy, witaminę C, witaminę K, witaminę A, witaminę B, witaminę D, witaminę E, witaminę M, fosfor, wapń, żelazo.
Badania wykazały, że kwas chlorogenowy spowalnia uwalnianie glukozy z krwi po jedzeniu. Zapobiega rozwojowi cukrzycy typu 2 poprzez obniżenie poziomu glukozy i insuliny.

Oto efekty działania soku z karczocha:
-obniżenie poziomu cholesterolu i lipidów we krwi
-przyspiesza regenerację wątroby
-poprawia funkcjonowanie jelit
-wzmocnienie metabolizmu,
-reguluje poziom cukru we krwi,
-zapobieganie rozwojowi cukrzycy typu II
-spala dodatkową tkankę tłuszczową
-Zapobiega procesowi starzenia się.

Sok z karczocha - utrata wagi.

Zarówno sok, jak i sok z karczocha mają działanie odchudzające. Sok z karczocha ma mało kalorii, co przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Inulina, która jest błonnikiem, zapewnia uczucie zadowolenia przez długi czas. Sok z karczocha zawiera dużo niacyny, która przyspiesza proces metabolizmu węglowodanów i kwasów tłuszczowych.
Sok z karczocha jest dobry dla urody i zapobiega nowotworom
Sok z karczocha zawiera wiele przeciwutleniaczy, takich jak kwercetyna i rutyna. Antyoksydanty niszczą wolne rodniki i zapobiegają rozwojowi raka. Opóźniają również proces starzenia się.

Sok z karczocha: Dla kogo jest przeznaczony?

Osoby, które dbają o prawidłowe funkcjonowanie wątroby
-osób stosujących nieodpowiednią dietę
Osoby spożywające dużo ciężkostrawnych pokarmów
Osoby pijące alkohol
Dla osób, które mają obniżoną zdolność trawienia tłuszczów
-i wreszcie dla osób, które regularnie przyjmują leki syntetyczne.

Przeciwwskazania do spożywania soku z karczocha.

Sok z karczocha może powodować kolkę wątrobową i skurcze u pacjentów z zaburzeniami czynności dróg żółciowych. Kamienie żółciowe powinny być leczone przez lekarza.

Sok z karczocha - dawkowanie.

Aby odczuć korzyści płynące ze spożywania soku z karczocha, wystarczy spożywać go codziennie. Przed jedzeniem należy wypić sok z karczocha. Na jeden posiłek można wypić tylko 30 ml soku z karczocha.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.