Sok z buraka

Sok z buraka

Czy warto pić sok z buraków?

Dziennikarka od dziecka wiedziała, że sok z buraków jest równie zdrowy jak samo warzywo. Postanowiła robić go codziennie przez siedem dni. Ileana Paula Bord przyznała przed rozpoczęciem eksperymentu, że nie jest fanką buraków. Postanowiła jednak spróbować jeszcze raz, aby odkryć potencjalne korzyści płynące z picia soku z buraków.
Przepis na sok z buraków
Przygotowanie soku z buraków jest łatwe. Jest jeden problem z przygotowaniem tego napoju: jest on dość brudny. Do przygotowania napoju zaleca się stosowanie rękawiczek jednorazowych, aby nie poplamić rąk.

Przepis na sok z buraków:

Umyj i obierz 2 buraki, a następnie włóż je do sokowirówki. Warto dodać do soku np. zneutralizować gorzki smak buraka. Do buraków można dodać jabłko, marchewkę lub dowolne inne warzywo.

Sok z buraków ma właściwości zdrowotne.

Polskie zwykłe buraki to superżywność. Są bogate w azotany, które zwiększają metabolizm i wytrzymałość. Są szczególnie cenione przez sportowców. Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości nazywane są legalnym dopingiem.
Buraki pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Zawierają duże ilości przeciwutleniaczy, które mogą zapobiegać nowotworom. Są bogate w witaminę C, kwas foliowy, potas i błonnik. Są dobre na anemię ze względu na swoje właściwości krwiotwórcze. Są również pomocne w leczeniu białaczki. Wspomaga właściwe nawodnienie, regenerację po wysiłku i zmniejsza zmęczenie. Zaleca się również regularne spożywanie zupy buraczanej w przypadku anemii.
Regularne spożywanie buraków pomaga w utrzymaniu prawidłowej wagi i zapobiega rozwojowi nowotworów. Obniża również poziom cholesterolu, co może mieć pozytywny wpływ na wątrobę. Warto to zrobić, nawet jeśli wahasz się, czy jeść buraki. Wachlarz korzyści zdrowotnych, jakie oferuje, brzmi zachęcająco. Jak w praktyce burak wpływa na zdrowie?

Przeciwwskazania do picia soku z buraków.

Osoby z kamicą nerkową, kłębuszkowym zapaleniem nerek lub podagrą nie powinny spożywać dużych ilości buraków. Ze względu na wysoki poziom szczawianów w tym warzywie, nie jest ono zalecane. Osoby cierpiące na niskie ciśnienie krwi powinny zachować ostrożność. Picie soku z buraka może wywołać niedociśnienie. Do niepożądanych skutków ubocznych spożywania soku z buraków należą biegunka i nadmierna fermentacja. Osoby cierpiące na chroniczną biegunkę i wzdęcia nie powinny spożywać soku z buraków. Osoby cierpiące na reumatoidalne zapalenie stawów nie powinny pić soku z buraka.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.