S​o​k​ ​z​ ​m​ł​o​d​e​g​o​ ​j​ę​c​z​m​i​e​n​i​a

S​o​k​ ​z​ ​m​ł​o​d​e​g​o​ ​j​ę​c​z​m​i​e​n​i​a

Ostatnio sok z młodego jęczmienia stał się popularnym dietetycznym środkiem spożywczym. Sok z młodego jęczmienia i jego niezwykłe właściwości są znane od wieków i stanowiły popularny środek profilaktyki zdrowotnej, a także sposób na zachowanie młodości i urody.

Właściwości soku z młodego jęczmienia.

Chociaż wciąż wiele się dowiadujemy o właściwościach młodego jęczmienia, istnieje wiele rzeczy, które można zrobić. Młody jęczmień jest bezpieczny dla wszystkich grup wiekowych i nie wchodzi w reakcję z żadnymi innymi lekami. Sok z młodego zielonego jęczmienia jest suplementem, a nie lekiem. Uzupełnia niedobory minerałów i witamin. Ze względu na swój unikalny skład wpływa pozytywnie na wiele obszarów naszego organizmu.
Sok pozyskiwany z pędów młodego jęczmienia jest bogaty w antyoksydanty. Te składniki żywności są odpowiedzialne za neutralizowanie wolnych rodników, czyli reaktywnych form tlenu, które powodują uszkodzenia wszystkiego. Młody jęczmień jest w stanie zwalczać wolne rodniki, które są główną przyczyną powstawania nowotworów. Wolne rodniki mogą również powodować wypadanie włosów, pogarszanie się stanu skóry i starzenie się organizmu. Wpływają również na pogorszenie wzroku i pamięci. Spożywanie pokarmów bogatych w przeciwutleniacze przedłuża życie. Twoje ciało będzie się wolniej starzeć, jeśli będziesz spożywać więcej pokarmów bogatych w przeciwutleniacze.
Sok z młodego jęczmienia jest znany ze swoich właściwości przeciwzapalnych oraz witaminowo-mineralnych. Zawiera duże ilości chlorofilu, a także witamin, minerałów i ma doskonałe właściwości przeciwzapalne. Skutecznie zwalcza stany zapalne i pomaga szybciej naprawić wszelkie uszkodzenia lub choroby skóry.
Detoksykacja - sok z liści młodego jęczmienia może być z powodzeniem stosowany we wszystkich zabiegach oczyszczających organizm. Wspomaga wątrobę w usuwaniu metabolitów i działa odtruwająco.

Zapobiega odkładaniu się cholesterolu w ścianach naczyń - jest to ważna właściwość młodego jęczmienia w profilaktyce chorób układu krążenia, takich jak miażdżyca.
Młody jęczmień jest bogaty w enzymy, które mogą pomóc w odchudzaniu. Jeden z tych enzymów jest szczególnie przydatny dla osób pragnących schudnąć lub utrzymać wagę. SOD jest enzymem, który zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Dzięki temu utrata wagi jest bardziej efektywna i pozwala uniknąć efektu jo-jo.
Normalizacja poziomu cukru we krwi - Mimo że młody jęczmień ma niską zawartość cukru, jego skład pozwala regulować poziom glukozy we krwi. Zapobiega to nagłym skokom, które mogą okazać się niebezpieczne dla diabetyków.
Regulacja - sok z liści młodego jęczmienia reguluje pracę układu trawiennego, poprawia przemianę materii i ułatwia wydalanie. Nie zawiera on jednak błonnika - polisacharydu, który jest często najbardziej kojarzony z tym procesem.
Źródło wapnia i aminokwasów - Młody jęczmień jest bogaty w wapń. Ma on silne działanie budulcowe. Dlatego zaleca się, aby młody jęczmień podawać dzieciom w ramach procesu wzrostu. Cała pula aminokwasów egzogennych, czyli takich, których nasz organizm nie potrafi wytworzyć oraz takich, które są niezbędne do prawidłowego tworzenia się tkanek.

Działanie.

Sok z młodego zielonego jęczmienia jest bogatym źródłem składników odżywczych, które mają holistyczny wpływ na organizm. Jeśli zaczniemy pić ten suplement regularnie, szybko zauważymy pozytywne efekty.
Sok z młodego jęczmienia ma wiele działań profilaktycznych, w tym zapobieganie nowotworom, ochronę wzroku i ochronę przed promieniowaniem słonecznym (częściowo dzięki GIV, który ma silne właściwości antyoksydacyjne). Jęczmień chroni również przed nadmiarem tkanki tłuszczowej i odkładaniem się cholesterolu. Powinny go spożywać osoby, które są najbardziej narażone na rozwój nowotworów lub miażdżycy. Jest to tak zwana "grupa ryzyka", w której rodzinie występuje któraś z tych chorób. Sok z młodego jęczmienia jest doskonałą propozycją dla palaczy, którzy są w grupie wysokiego ryzyka zachorowania na raka.
Sok z liści młodego jęczmienia ma również właściwości podnoszące nastrój i energetyzujące! Jest bogaty w endorfiny, które sprawiają, że świat staje się piękniejszy, a my mamy więcej energii. Już po kilku kroplach można zauważyć pozytywne efekty terapeutyczne młodego jęczmienia. Pięknie pobudza, trwa dłużej i działa skuteczniej niż kawa. Jest zdrowszy od kawy i nie uzależnia.
Sok z młodego jęczmienia może być również stosowany do uzupełniania niedoborów witamin i minerałów. Jest to szczególnie ważne dla osób z różnymi schorzeniami metabolicznymi, które mogą nie być w stanie spożywać niektórych witamin z pożywienia. Osoby cierpiące na celiakię mogą mieć niedobór witamin z grupy B, które znajdują się głównie w zbożach.
Młody jęczmień jest zalecany do spożycia w okresie rekonwalescencji oraz w przypadku chorób górnego odcinka przewodu pokarmowego, które mogą utrudniać spożywanie pokarmów stałych. Sok z liści młodego jęczmienia zawiera dużą ilość cennych składników odżywczych w niewielkich ilościach, co czyni go idealnym suplementem diety, który jest łatwy do przyjmowania.

Sok z jęczmienia: Jakie są efekty?

Suplementacja młodym jęczmieniem przynosi długotrwałe korzyści profilaktyczne, których nie sposób ocenić. Suplementacja to świetny sposób na długie, zdrowe życie. Osoby, które przez wiele lat piły sok z młodego jęczmienia, zauważyły poprawę stanu skóry, włosów, paznokci, trawienia i funkcjonowania organów. Odnotowano również mniejszą zapadalność na choroby niezakaźne.
Osoby w stanie przedcukrzycowym oraz osoby chore na cukrzycę muszą dbać o utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi. Odpowiednia dieta oraz suplementacja soku z młodego jęczmienia insuliną może pomóc w odwróceniu skutków cukrzycy. Osoby chore na cukrzycę powinny również szczególnie dbać o dobrą kondycję swojego organizmu.
Jest to choroba nieuleczalna. W tym przypadku nie chodzi o wyleczenie choroby za pomocą soku z młodego jęczmienia. Chodzi o unormowanie stanu, czyli o to, aby poziom hemoglobiny glikowanej badany co kilka miesięcy był stabilny i poniżej górnej granicy normy. Wtedy możemy mówić o cukrzycy. Jeśli będzie ona prawidłowo prowadzona, nie spowoduje groźnych powikłań, takich jak stopa cukrzycowa.

Co należy pić i jak stosować?

Sok z liści młodego jęczmienia (zarówno w postaci butelkowanej, jak i sproszkowanego młodego jęczmienia) po rozpuszczeniu w wodzie przybiera charakterystyczny szmaragdowy kolor. Jest to oznaką wysokiej zawartości chlorofilu. Produkt ten ma również wyraźny smak i aromat. Można go opisać jako aromat świeżo ściętej trawy, a w smaku jest bardzo podobny do trawy. Można go zneutralizować innymi składnikami, które są nieco słodsze, bardziej aromatyczne lub kwaśne. Nie jest to coś, czego należy się obawiać.
Codziennie należy spożywać dwie łyżki stołowe soku z młodych, zielonych liści jęczmienia. Proszek należy wymieszać z taką ilością wody, aby uzyskać napój o odpowiednim stężeniu. Napój ten można przyjmować samodzielnie, najlepiej rano, około 20-30 minut przed posiłkiem. Sok z młodego jęczmienia można również wykorzystać w inny sposób, jeśli nie odpowiada nam jego smak. Można go również dodać do piwa, aby uzyskać piwo w stylu irlandzkim o szmaragdowym kolorze.
Trudno mówić o suplementacji, gdy pije się piwo codziennie. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest dodawanie piwa w płynie lub w proszku do smoothie i koktajli. Proszek ten można również dodawać do zup warzywnych. Istnieje wiele suplementów dostępnych w tabletkach zawierających młody jęczmień lub z jego dodatkiem. Nie można mówić o ich korzyściach prozdrowotnych, ponieważ przepisy dotyczące suplementów diety nie określają dokładnej ilości poszczególnych substancji wymaganych w jednej tabletce. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest spożywanie naturalnych soków z młodego jęczmienia.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.