S​o​k​ ​z​ ​l​i​ś​c​i​ ​l​u​c​e​r​n​y

S​o​k​ ​z​ ​l​i​ś​c​i​ ​l​u​c​e​r​n​y

Alfalfa jest rośliną leczniczą.

Części podziemne lucerny są bogate w witaminy B, C, D i E, a także sole mineralne, takie jak potas, żelazo, wapń i magnez. Lucerna jest najlepszą rośliną zawierającą łatwo przyswajalne żelazo. Z tego powodu jest stosowana w leczeniu tzw. dobrej krwi. Zawiera również naturalny fluor. Kumuluje się on w organizmie, wpływa na stan szkliwa zębów, chroni przed paradontozą i pomaga zapobiegać próchnicy. Jest dobry do odtruwania organizmu z toksyn i zmniejszania zakwaszenia. Stosuje się ją również w leczeniu choroby wrzodowej i innych schorzeń. Roślina ta wspomaga również wchłanianie żelaza, białka, wapnia i innych pierwiastków śladowych.

Zastosowanie i właściwości lucerny.

Lucerna jest rośliną wielowitaminową ze względu na swoje właściwości odżywcze i bogaty skład mineralny i witaminowy. Może być również stosowana w leczeniu zaburzeń przewodu pokarmowego, takich jak wzdęcia, wrzody i brak apetytu. Może regenerować błonę śluzową jelit i wspomagać leczenie choroby wrzodowej. Jest także skutecznym środkiem przeciwgrzybicznym i wspomaga rozwój przyjaznych bakterii jelitowych. Alfalfa może być stosowana w leczeniu podagry. Ma ona działanie moczopędne, co powoduje wydalanie soli kwasu moczowego. Jest także przydatna w leczeniu ostrego i przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego oraz zapalenia gruczołu krokowego. Jest przydatny w przypadku miejscowych obrzęków i nagromadzenia płynów. Alfalfa korzystnie wpływa także na układ krążenia. Korzeń tej rośliny zawiera saponiny trójterpenowe, które obniżają poziom cholesterolu, ale nie wpływają na jego dobrą frakcję (HDL), i chronią przed miażdżycą.

Alfalfa może być również wykorzystywana w inny ważny sposób.

Lucerna jest szczególnie korzystna dla osób starszych i rekonwalescentów. Poprawia ona jakość snu, wzmacnia układ odpornościowy i spowalnia starzenie się organizmu. Jest szczególnie ważna w okresie zimowym i wiosennym, aby zapobiegać różnym infekcjom. Zawiera fitoestrogeny roślinne, które wykazują działanie podobne do estrogenów. Może być stosowana w profilaktyce raka piersi i w okresie menopauzy. Alfalfa może zwiększać laktację u matek karmiących piersią.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.