S​o​k​ ​z​ ​k​o​n​i​c​z​y​n​y​ ​c​z​e​r​w​o​n​e​j

Sok z koniczyny czerwonej

Wiele osób uważa koniczynę czerwoną za kobiece ziele. Jest ona przydatna w leczeniu dolegliwości kobiecych, co nie jest zaskakujące. Jest bezpieczniejszą alternatywą dla terapii hormonalnej, a ponadto może wpływać na wygląd kobiety i inne ważne aspekty. Nie oznacza to jednak, że jest przeznaczony wyłącznie dla kobiet. Mężczyźni również mogą czerpać korzyści z tego zioła.

Właściwości koniczyny czerwonej.

Koniczynę czerwoną można łatwo znaleźć w parkach i na łąkach. Jest ona bardzo powszechna i może być uprawiana tak jak chwasty. Jej kwitnienie wymaga bardzo niewielkiego wysiłku. Kwiaty są wykorzystywane głównie do celów kosmetycznych i leczniczych. Ich bogaty skład zawiera duże ilości witamin A, B i C, a także mikroelementów niezbędnych dla zdrowia organizmu. Najważniejsze z nich to wapń, magnez, żelazo i selen. Koniczyna czerwona zawiera również antocyjany, kwasy fenolowe, olejki eteryczne i garbniki karotenowe. W medycynie najbardziej znana jest z obecności substancji podobnych do estrogenów, zwanych izoflawonoidami (izoflawonami). Są one najpotężniejszą bronią dla kobiet walczących m.in. z menopauzą i powiększających piersi w warunkach domowych.

Zastosowania koniczyny czerwonej

Objawy menopauzy są często leczone czerwoną koniczyną. Zawiera ona izoflawony, które działają podobnie do żeńskich hormonów płciowych, ale mają mniej intensywny wpływ na kobiecy układ rozrodczy. Dlatego ich terapia nie jest tak ryzykowna jak terapia estrogenowa. Terapia ta jest mniej ryzykowna i wiąże się z mniejszym ryzykiem wystąpienia raka piersi i endometrium. W przypadku przeciwwskazań, takich jak udar mózgu, niedokrwienie serca i zatorowość żył głębokich, można stosować koniczynę czerwoną. Roślina ta łagodzi najtrudniejsze objawy menopauzy:
zmniejsza uderzenia gorąca
- zmniejsza nadmierne pocenie się,
- Zapewnia to lepszy sen i mniejszy niepokój.
- Poprawia nastrój i koncentrację
- Zmniejsza bóle stawów i bóle głowy
- zapewnia lepszą pracę serca,
- Przywraca nawilżenie pochwy
- Chroni przed spadkiem libido.

To nie koniec właściwości tej rośliny. Udowodniono, że koniczyna czerwona ma działanie przeciwnowotworowe, a jej składniki są stosowane w leczeniu chorób dróg oddechowych, takich jak. Stosuje się ją w leczeniu zapalenia oskrzeli, zapalenia płuc i innych chorób dróg oddechowych. Stosuje się ją również w leczeniu podagry i zapalenia stawów. Ma pozytywny wpływ na trawienie, stymulując pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Napary z kwiatów koniczyny czerwonej pobudzają apetyt, łagodzą zaparcia i działają moczopędnie.
Właściwości tonizujące koniczyny czerwonej sprawiają, że jest ona popularnym składnikiem kosmetyków. Jest znana z tego, że pomaga oczyścić organizm z toksycznych produktów przemiany materii i poprawia stan skóry poprzez oczyszczanie krwi. Może być stosowana w leczeniu egzemy i łuszczycy, a także innych podrażnień i stanów zapalnych. Można ją stosować zarówno w postaci odwaru do picia, jak i okładów na zmienione chorobowo miejsca.

Koniczyna czerwona do picia.

Cenne właściwości koniczyny czerwonej można wykorzystać w wielu różnych formach. Koniczynę czerwoną można wzbogacić w diecie, stosując suszone kwiaty do zaparzania. Można z nich przygotować napar lub odwary. Aby przygotować pierwszy z nich, napar z koniczyny czerwonej, należy połączyć 1 łyżkę stołową suszonych kwiatów z 1 szklanką wrzącej wody. Mieszankę należy odstawić na około 30-40 minut, a następnie przecedzić. Napar ten można pić dwa razy dziennie. Kobiety po 40. roku życia powinny pić herbatę z koniczyny czerwonej. Pomoże to w przypadku takich objawów, jak uderzenia gorąca, niepokój i nadmierne pocenie się. Pomoże im to radzić sobie z uderzeniami gorąca i niepokojem, a także z drażliwością, nadmiernym poceniem się i rozdrażnieniem. Picie tego napoju poprawia elastyczność i funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Aby przygotować odwar z koniczyny czerwonej, należy zagotować pół litra wody z 1,5 łyżki stołowej rozdrobnionych ziół. Garnek należy przykryć i gotować przez 15 minut. Mieszanka musi ostygnąć, zanim będzie można ją wykorzystać do celów leczniczych. W jakim celu można stosować wywar z koniczyny czerwonej? Schłodzony płyn można pić podczas infekcji górnych dróg oddechowych, problemów trawiennych i zaparć. Należy go spożywać trzy razy dziennie, po pół szklanki przed posiłkami. Można go również stosować do płukania jamy ustnej i gardła, a także do nasączania okładów na swędzącą skórę lub oparzenia.

Koniczyna czerwona - skutki uboczne.

Koniczyna czerwona nie jest zalecana dla wszystkich. Koniczyny czerwonej nie należy stosować w czasie ciąży lub w przypadku zaburzeń hormonalnych. Nie należy jej przyjmować z lekami rozrzedzającymi krew, ponieważ może powodować zmniejszenie krzepliwości krwi.
Chociaż roślina ta jest bezpieczna w żywieniu, mogą wystąpić skutki uboczne, gdy jest stosowana jako suplement leczniczy. Te skutki uboczne obejmują zmniejszenie krzepliwości krwi, dłuższe krwawienie i możliwość rozrostu endometrium (wyściółki wewnątrz macicy). Może być korzystny, jeśli jest stosowany zgodnie z zaleceniami i pod nadzorem lekarza.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.