S​o​k​ ​z​ ​j​a​r​m​u​ż​u

Sok z jarmużu

Sok z jarmużu - źródło zdrowia.

Jarmuż jest ulubionym warzywem wśród miłośników zdrowego stylu życia. Nie jest to zaskakujące. Zawiera on wszystkie niezbędne dla zdrowego organizmu składniki odżywcze, witaminy i minerały. Warto rozkoszować się wyjątkowym, lekko pikantnym smakiem tego warzywa.

Sok z jarmużu - źródło zdrowia.

Jarmuż jest ulubionym warzywem wśród miłośników zdrowego stylu życia. Nie jest to zaskakujące. To warzywo jest bogate w białko, witaminy i minerały, które są niezbędne dla zdrowia i funkcjonowania naszego organizmu. Warto rozkoszować się wyjątkowym, lekko pikantnym smakiem tego warzywa.
Jarmuż jest bogaty w witaminy C, K oraz witaminy z grupy B. Liście jarmużu są bogate w przeciwutleniacze, żelazo, wapń i fosfor, a także magnez.
Jest lekkostrawny, ma właściwości przeciwzapalne i błonnikowe, a także jest bardzo łatwo przyswajalny. Jest dobra dla serca i ma właściwości antynowotworowe. Chroni przed wrzodami i korzystnie wpływa na wzrok. Jarmuż zawiera więcej wapnia niż mleko, dlatego jest dobry w zapobieganiu i leczeniu osteoporozy. Jarmuż jest bogatym źródłem składników prozdrowotnych i powinien być uwzględniany w diecie kobiet w ciąży i dzieci, które chcą wzmocnić swój organizm i uzupełnić niedobory niezbędnych substancji.
Jarmuż ma wiele zalet. Ze względu na wysoką zawartość szczawianów, warzywa tego powinny unikać osoby z problemami tarczycy i kamicą szczawianową.

Jarmuż - jak dokładnie go jeść?

Jarmuż jest mieszańcem brokułów i kapusty. Sezon na jego spożywanie trwa od września do początku zimy. Młode liście można jednak spożywać przez cały rok. Pamiętaj, aby je umyć, a następnie zamrozić przed spożyciem. Pozwoli to wyeliminować gorycz.
Jarmuż można włączyć do codziennej diety na wiele sposobów. Młode liście można spożywać na surowo lub dodawać do sałatek, zup i pesto. Starsze liście najlepiej podawać na ciepło, w zupach, zapiekankach i sosach. Można też przygotować z jarmużu smoothie lub sok.
Jarmuż można kupić w niektórych marketach i hipermarketach. Można go również znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością. Najlepiej przechowywać go w torbie na dolnej półce.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.