Sól himalajska
Sól himalajska, która ma różowy kolor, jest wydobywana w górach Himalajach w Pakistanie. To właśnie tam miliony lat temu słońce wysuszyło słony ocean. Nadal występują tam ogromne ilości soli. Ze względu na dużą liczbę pierwiastków chemicznych ma ona naturalnie różowy kolor. Warto zastąpić nią sól kuchenną, ponieważ jest to najczystsza i najzdrowsza sól na naszej planecie.
Właściwości soli himalajskiej.
Sól himalajska może być również stosowana w kąpielach, płukankach i inhalacjach. Ma ona różne właściwości w zależności od postaci. Na co pomaga sól himalajska?
Łagodzi dyskomfort spowodowany złogami pokarmowymi i toksynami.
-Reguluje ciśnienie krwi.
-Poprawia kondycję skóry poprzez jej nawilżenie i ujędrnienie.
Znacznie zmniejsza cellulit.
-Może leczyć grzybicę, trądzik i łuszczycę.
-Wspomaga leczenie dróg oddechowych.
-Zwalcza infekcje gardła i jamy ustnej.
-Wspomaga leczenie kamicy żółciowej i chorób nerek, a także reumatyzmu.
-Reguluje gospodarkę wodną organizmu.
- Oczyszcza organizm.
-Wzmacnia odporność.
Zastosowania soli himalajskiej.
Sól himalajska może być używana jako przyprawa w kuchni. Warto zastąpić nią białą sól kuchenną ze względu na jej liczne korzyści zdrowotne.
Aby wykorzystać pozytywny wpływ różowej soli na skórę oraz jej właściwości detoksykujące, warto dodawać ją do kąpieli. Przygotuj kąpiel z soli himalajskiej, dodając około 1 funta soli do 4 litrów wody. Poczekaj, aż sól się rozpuści. Zalecana temperatura wody to 37 stopni Celsjusza. Ponieważ mogą one wpływać na wchłanianie substancji, najlepiej jest unikać dodawania do wody mydeł i olejków. Kąpiele solankowe powinny trwać od 20 do 30 minut.
Można używać gruboziarnistej soli himalajskiej jako peelingu, aby skutecznie usunąć martwe komórki skóry, wyeliminować toksyny i przyspieszyć proces regeneracji. Zabiegi te mogą być również stosowane w walce z cellulitem.
Właściwości antybakteryjne wody z solą himalajską mogą leczyć infekcje gardła i jamy ustnej. Wystarczy łyżka stołowa wody wymieszana w szklance ciepłej wody. Mieszankę należy stosować kilka razy dziennie, aż poczujesz się lepiej.
Z roztworu soli i wody można sporządzić inhalacje. Mają one właściwości antybakteryjne i mogą być stosowane w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych.