Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa

Trawa cytrynowa (Cymbopogon Citratus) to naturalne zioło, które ma wiele właściwości leczniczych. Od wieków jest wykorzystywana w medycynie naturalnej w Azji i Ameryce Południowej. Współczesne badania naukowe potwierdziły jej właściwości prozdrowotne. Badania te wykazały, że olejek z trawy cytrynowej jest bogaty w najbardziej korzystne dla zdrowia substancje.

Trawa cytrynowa ma właściwości lecznicze.

Trawa cytrynowa jest stosowana w indyjskiej medycynie naturalnej do leczenia niestrawności, braku apetytu i tłumienia kaszlu.
Innymi nazwami trawy cytrynowej są cytronela i palma cytrynowa.
Według Chińczyków napój na bazie trawy cytrynowej może łagodzić bóle żołądka i głowy. Palma cytrynowa jest również stosowana w Ameryce Południowej w celu zwiększenia koncentracji i jasności umysłu. W Brazylii dodaje się jej do napoju z yerba maté orzeźwiający cytrynowy smak.
Najnowsze badania wykazały, że trawa cytrynowa ma pozytywny wpływ na poziom glukozy i cholesterolu we krwi. Dlatego jest zalecana dla osób cierpiących na cukrzycę typu 2.

Właściwości i zastosowanie olejku z trawy cytrynowej.

Olejek z trawy cytrynowej, czyli olejek pozyskiwany z trawy cytrynowej, ma najwięcej właściwości leczniczych. Był on stosowany w medycynie tradycyjnej do leczenia owrzodzeń i stanów zapalnych skóry. Obecnie wiadomo, że olejek z trawy cytrynowej może być stosowany w leczeniu stanów zapalnych skóry i owrzodzeń.
Olejek z trawy cytrynowej odstrasza również meszki, komary i inne uciążliwe owady.
Ma właściwości bakteriobójcze, grzybobójcze i inne, które są zalecane dla osób z trądzikiem.
Ma działanie poprawiające nastrój i uspokajające.
Może pomóc w łagodzeniu bólów głowy i mięśni.
Cytral, który stanowi od 65 do 85% całkowitej zawartości olejku trawy cytrynowej, odpowiada za jego wszechstronność. Najnowsze badania wykazują również, że cytral może mieć właściwości przeciwnowotworowe.

Trawa cytrynowa - zastosowanie w kuchni.

Trawa cytrynowa, jak sama nazwa wskazuje, ma cytrynowy smak i wyczuwalne nuty imbiru. Zarówno pędy, jak i bulwy mogą być używane do gotowania. Trawę cytrynową można stosować do niemal wszystkich rodzajów potraw. Trawa cytrynowa najlepiej smakuje w połączeniu z mlekiem kokosowym i kurczakiem. Można ją także dodawać do herbaty.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.