Koper włoski

Koper włoski

Co to jest koper włoski?

Koper włoski, wieloletnia roślina z rodziny selerowatych, pochodzi z rejonu Morza Śródziemnego. Właściwości lecznicze kopru włoskiego były szeroko wykorzystywane, a obecnie jest on uprawiany na wszystkich kontynentach. Koper włoski ma mięsisty, gruby korzeń o żółtawo-białej barwie. Z jego uprawy można uzyskać pędy o wysokości od 90 do 200 cm. W okresie kwitnienia w baldachogronach widoczne są małe żółte kwiaty. Gorzka odmiana kopru włoskiego jest bardzo popularna i często wykorzystywana w medycynie.

Owoce kopru włoskiego
Olejki eteryczne znajdujące się w owocach mogą być stosowane w celach leczniczych (nie mniej niż 40 ml/kg). Olejek eteryczny składa się z dwóch związków chemicznych: anetolu i fenchonu. To one odpowiadają za jego właściwości lecznicze. Olejek ekstrahuje się z wysuszonych owoców. Olejek może być stosowany do leczenia dolegliwości. Na rynku można go znaleźć w wielu postaciach, takich jak: Dostępne są herbatki, granulki i krople.

Jakie działanie mają owoce kopru włoskiego?

Koper włoski może być stosowany na wiele sposobów, w tym:
-zmniejszenie napięcia mięśni gładkich w przewodzie pokarmowym
-poprawa trawienia
- Zmniejszenie nieprzyjemnych objawów związanych ze wzdęciami
Kobiety karmiące powinny zwiększyć wydzielanie mleka
-poprawa perystaltyki jelit
-stymulacja i pobudzenie ruchu nabłonka rzęskowego, (działanie wykrztuśne).
-Działanie antyseptyczne na drogi oddechowe.
Lekkie działanie przeciwzapalne.
-Zwiększenie wydzielania żółci.

W jakich przypadkach koper włoski jest pomocny?

Problemy z trawieniem
Zapalenie dziąseł to główne wskazanie do stosowania owoców kopru włoskiego i jego najczęstsze zastosowanie. Owoc kopru włoskiego jest stosowany w leczeniu problemów trawiennych. Jest to również świetny sposób na zwiększenie apetytu i wydzielania soku żołądkowego, co czyni go wspaniałym środkiem łagodzącym niestrawność. Olejek z kopru może być stosowany w celu zwiększenia wydzielania żółci w przypadkach jej zastoju.

Problemy z wypróżnianiem
Preparaty przyspieszające wypróżnienia zawierają koper włoski. Koper włoski jest przydatny przy wzdęciach, zmniejszając dyskomfort związany ze skurczami jelit.
Dzieci powyżej 4 roku życia mogą uzyskać ulgę w objawach kolki.
Koper włoski jest doskonałym sprzymierzeńcem w zwalczaniu zaburzeń żołądkowo-jelitowych. Preparaty z kopru włoskiego można przyrządzać w postaci herbatek, syropów, kropli lub drażetek. Łagodzą one nieprzyjemne objawy poprzez rozluźnienie mięśni gładkich przewodu pokarmowego i zmniejszenie produkcji gazów w jelitach.

Profilaktyka antybakteryjna.

Koper włoski działa przeciwbakteryjnie na niektóre szczepy bakterii chorobotwórczych. Koper włoski może być stosowany w celu zapobiegania infekcjom bakteryjnym. Przyjmowanie suplementów z kopru włoskiego zwiększa szanse na to, że organizm nie zostanie zainfekowany bakteriami.

Inne zastosowania.

Pomaga w łagodzeniu objawów stanów zapalnych. Chroni i regeneruje ściany żołądka po wcześniejszym uszkodzeniu przez etanol. Działa moczopędnie i obniża ciśnienie krwi, jak również zwiększa laktację u kobiet, a nawet zmniejsza objawy menopauzy.
Koper włoski jest ceniony i znany od wielu lat. Nadal jest uwielbiany przez nowych ludzi. Koper włoski jest dobry na wiele dolegliwości, w tym na problemy trawienne. Należy pamiętać, że koper włoski może powodować wiele problemów zdrowotnych, zwłaszcza jeśli staramy się utrzymać organizm w zdrowiu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.