Galgant

Galgant

Galgant chiński, dziki kardamon i galgant alpejski to inne nazwy galantu. Jest to bylina należąca do rodziny imbirowatych, która obejmuje ponad 1300 gatunków.
Galgant pochodzi z tropikalnej Azji, dlatego można go znaleźć głównie w południowo-wschodniej części kontynentu. Obecnie występuje na plantacjach w Tajlandii, Sri Lance i na Cejlonie, ale może też rosnąć dziko. Malezja.
Galgant może dorastać do 2,5 m wysokości. Jego najważniejszym składnikiem jest ogromne kłącze, z którego wyrastają nadziemne części rośliny. Jeśli poszukuje się kłączy wysokiej jakości, roślinę można wyrywać dopiero po czterech latach.
Alpinia galant jest przygotowywana do spożycia przez pocięcie na kawałki i wysuszenie na słońcu. Miejscowi często używają świeżych roślin. Kłącze i nasiona mają również właściwości lecznicze, ale rzadko się je stosuje.
Galgant ma gorzki, ostry smak i niezwykły aromat, który trudno pomylić z czymkolwiek innym. Niektórzy kojarzą go z imbirem, inni uważają, że jest bardziej gorzki ze względu na zawartość olejków eterycznych (alpinonu lub galganolu). Galgant występuje w wielu odmianach, ale nie wszystkie są jadalne.
Do jego największych zalet należy zdolność do poprawy krążenia, pobudzania pracy serca, stymulowania apetytu i wspomagania trawienia. Dziki kardamon jest popularny w medycynie naturalnej. Jednak wiele osób coraz częściej wykorzystuje go w sztuce kulinarnej.

Galgant: Pochodzenie.

Najprawdopodobniej roślina nagietka chińskiego pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Ludzie ci od wieków wykorzystywali tę roślinę do celów leczniczych. Przez setki lat korzeń był wykorzystywany do wspomagania trawienia.
Indianie używali go do leczenia problemów żołądkowych i jelitowych. Chińczycy używali go do zwalczania przeziębienia i grypy. Europejczycy poznali go prawdopodobnie dopiero w średniowieczu. Stosowali go głównie jako afrodyzjak.
Hildegarda, która spędzała z nim dużo czasu, poznała inne doskonałe właściwości tej rośliny. Mówiono o niej, że jest rewelacyjnym środkiem dla osób cierpiących na wysoką gorączkę, bóle pleców, choroby serca i inne dolegliwości. Zaleca się stosowanie go jesienią i zimą, kiedy istnieje większe ryzyko zachorowania na grypę.

Właściwości galgantu.

Galgant, roślina wspierająca zdrowie, ma wiele korzystnych dla człowieka składników. Najbardziej znanym jest galangina, związek pochodzenia naturalnego. Należy ona do rodziny flawonów. Galganol i alpinon są olejkami eterycznymi.
Galantema, zioło wieloletnie, ma właściwości przeciwzapalne i rozkurczowe. Przy podejmowaniu decyzji o jego stosowaniu należy pamiętać, że zioło zostało oficjalnie uznane za lek.
Jak wspomniano powyżej, dziki kardamon jest stosowany w medycynie. Ze względu na wysoką zawartość związków bioaktywnych, korzenie tej byliny mają pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu pokarmowego. Mogą one pomóc w łagodzeniu zaburzeń trawienia i zapobieganiu kolki jelitowej.
Warto zwrócić uwagę na ten produkt, jeśli w przeszłości zdarzały Ci się przeziębienia. Wspomaga on układ odpornościowy organizmu i rozgrzewa go. Jest bardzo pomocny dla osób cierpiących na bóle i zawroty głowy, osłabienie i ogólne osłabienie.
Galgant jest często stosowany w leczeniu chorób serca. Galgant może być stosowany w leczeniu chorób serca. W przypadku ich występowania warto porozmawiać z lekarzem. Pomoże to w zarządzaniu stanem zdrowia i zwalczaniu choroby. Osoby mające problemy ze stresem mogą włączyć go do swojej diety.
Wspomaganie walki z gorączką, zapobieganie kolkom jelitowym i eliminowanie nieświeżego oddechu to jego ważne funkcje. Galant jest zalecany osobom starszym, które obawiają się o swój słuch. Chroni on przed utratą słuchu.
Zioło to jest doskonałe dla kobiet przechodzących menstruację. Zmniejsza dyskomfort. Zioło to powinno być przyjmowane co najmniej dwa dni przed okresem. Olejki eteryczne zostały wspomniane wcześniej w tym artykule. Zapobiegają one namnażaniu się i rozwojowi bakterii chorobotwórczych, wirusów i grzybów w jelitach.
Można je stosować w przypadku uporczywego bólu pleców. Jego zdolność do poprawy funkcjonowania całego organizmu jest czymś, czego nie należy ignorować. Zaleca się go wszystkim, którzy czują się zmęczeni, wyczerpani lub osłabieni.
Można go spożywać przed podróżą środkami transportu publicznego, aby zmniejszyć chorobę lokomocyjną. Galgant jest wszechstronnym składnikiem, który może być wykorzystywany w sztuce kulinarnej. Galgant jest najczęściej stosowany w kuchni indyjskiej i azjatyckiej. Dziki kardamon jest często używany do wzbogacania smaku potraw mięsnych.
Można go również dodawać do zup, sosów i marynat. Jest doskonałym dodatkiem do gulaszu, owoców morza i pieczeni wołowej. Można go stosować w połączeniu z innymi przyprawami, takimi jak curry, trawa cytrynowa i curry. Można go nawet dodawać do domowego kompotu. Galgant może być stosowany jako środek konserwujący w dżemach i kompotach, które zawierają galgant.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.