Olej z pestek moreli

Olej z pestek moreli

Z pestek moreli zwyczajnej wytwarza się olej z pestek moreli. Jest on bogaty w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak witaminy A, B i E. Największą zaletą oleju jest jednak obecność witaminy B17. Uważa się, że witamina ta, znana również jako letril lub amigdalina, jest naturalnym środkiem leczenia raka.
Amigdalina występuje w około 1200 gatunkach roślin, głównie w pestkach owoców (śliwek, jabłek, wiśni i czereśni itp.). Wiele osób uważa, że pestki owoców są szkodliwe dla zdrowia. Takie przekonanie utrzymuje się od wielu lat. Jest to błędne założenie. Podczas gdy zdrowe komórki są bezpieczne, medycyna naturalna uznaje, że komórki rakowe mogą być niszczone.
Amerykańskie firmy farmaceutyczne zwróciły uwagę opinii publicznej na temat "szkodliwości" pestek. Przez wiele lat odciągały ludzi od ich pozytywnych właściwości, które były znane już 5000 lat temu. Współczesna medycyna nie odkryła antyrakowych właściwości witaminy B 17, a szacuje się, że witamina B 17 uratowała ponad 100 000 pacjentów chorych na raka.

Olej z pestek moreli, oprócz wielu korzyści zdrowotnych, jest również popularnym kosmetykiem naturalnym. Może być stosowany zewnętrznie do wszystkich rodzajów skóry. Głęboko nawilża, odżywia i ujędrnia skórę. Jest środkiem regenerującym, który spowalnia proces starzenia się skóry. Może być stosowany jako dodatek do kosmetyków, zwiększając ich skuteczność. Szybko się wchłania i nie pozostawia tłustych śladów. Może być stosowany jako maseczka do odżywiania włosów suchych lub zniszczonych.
Jest delikatny i ma przyjemny marcepanowy smak. Przezroczysty, jasnożółty kolor. Sprzedawany w butelkach z ciemnego szkła. Ze względu na wysoką zawartość niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych powinien być przechowywany w lodówce.

Może być stosowany w kuchni jako dodatek do sałatek lub innych dań na zimno. Można go również spożywać bezpośrednio, około jednej łyżeczki dziennie. Jest to rzadki, naturalny lek, który można stosować w domu. Jest to również niezastąpiony kosmetyk.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.