Olej z nasion ogórecznika

Olej z nasion ogórecznika

Olej z ogórecznika - korzyści zdrowotne

Ze względu na wysoką zawartość kwasów gamma-linolenowych olej z ogórecznika jest znany z wielu korzyści prozdrowotnych. Liczne badania naukowe wykazały, że olej z ogórecznika ma właściwości przeciwzapalne, szczególnie w przypadku chorób przewlekłych. Dzieje się tak dzięki zwiększeniu produkcji substancji przeciwzapalnych, takich jak prostaglandyna E1 lub PGE1.

Osoby cierpiące na choroby skóry, takie jak egzema, łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry, mogą uznać, że suplementacja olejem z ogórecznika jest szczególnie pomocna. Wykazano, że może on zmniejszyć nasilenie dolegliwości i suchość skóry. Jest on również korzystny dla osób z ciężkim trądzikiem. Udowodniono, że olej może być stosowany przez osoby z normalnymi chorobami skóry w celu poprawy jej stanu, jędrności i nawilżenia.

Olej z ogórecznika może być stosowany w leczeniu chorób autoimmunologicznych, takich jak zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i reumatoidalne zapalenie stawów kręgosłupa. Wykazano, że zawartość kwasów gamma linolenowych zmniejsza ból związany z tymi chorobami.

Olej z ogórecznika może być korzystny dla osób cierpiących na cukrzycę, palących papierosy lub nadużywających alkoholu. Olej z ogórecznika może być stosowany przez seniorów, ponieważ zapotrzebowanie na ten niezbędny aminokwas wzrasta wraz z wiekiem.
Badania wykazały, że olej z ogórecznika, będący bogatym źródłem kwasów gamma-linolenowych, może mieć również właściwości przeciwnowotworowe i hamować wzrost guzów.

Olej z ogórecznika może być stosowany w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego i może być stosowany przez osoby cierpiące na te schorzenia. Wykazano, że olej z ogórecznika ma pozytywny wpływ na profil lipidowy. Obejmuje to obniżenie poziomu cholesterolu LDL. Może to być korzystne dla osób z nieprawidłowymi lipidogramami lub miażdżycą. Wykazano, że obniża on ciśnienie krwi.

Olej z ogórecznika lekarskiego - dawkowanie, skutki uboczne, przeciwwskazania

Producenci zalecają, aby dzienne spożycie oleju z ogórecznika wynosiło od 3-4 gramów (1 łyżeczka). Można również przyjmować kapsułki w celu uzupełnienia dziennego spożycia. Przy zakupie oleju nierafinowanego należy kupować go w ciemnych butelkach. Po otwarciu należy przechowywać go w lodówce. Nadmierne stosowanie oleju może powodować biegunkę i wzdęcia. Olej z ogórecznika nie jest zalecany do stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Nie zaleca się go również do stosowania u dzieci. Niektóre źródła sugerują, że olej z ogórecznika może wchodzić w interakcje z lekami przeciwzakrzepowymi.

Olej z ogórecznika najlepiej stosować do zimnych potraw, sałatek i kanapek. Nie jest stabilny w wysokiej temperaturze. Olej z ogórecznika najlepiej stosować w zimnych potrawach, sałatkach i surówkach. Nie zachowuje się dobrze w wysokich temperaturach. Olej z ogórecznika jest przydatny w zapobieganiu wielu chorobom oraz do pielęgnacji skóry.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.