Olej z krokosza

Olej z krokosza

Olej z krokosza barwierskiego - właściwości

Olej z krokosza barwierskiego wyróżnia się spośród innych olejów wysoką zawartością NNKT, czyli nienasyconych kwasów tłuszczowych. Te niezbędne składniki mogą stanowić cenny dodatek do każdej zbilansowanej diety. W produkcie znajduje się również witamina E, która jest znana jako witamina młodości. Przyjazne dla skóry właściwości oleju z krokosza barwierskiego są jednym z powodów, dla których jest on tak szeroko stosowany w pielęgnacji ciała.
W produkcie tym znajduje się również witamina A, która chroni wzrok przed chorobami i poprawia widzenie. Na uznanie zasługują również flawonoidy, fitosterole i kwas linolowy. Ta bogata mieszanka musiała przynieść niesamowite rezultaty tym, którzy zdecydowali się ją stosować.

Jakie są właściwości olejów z krokosza barwierskiego?

-Uspokaja i koi nerwy
-działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwskurczowo.
-normalizuje ciśnienie krwi
-poprawia krążenie krwi, zapobiegając jej krzepnięciu
Spowalnia procesy starzenia się
-Zmiękcza i wygładza skórę, przywracając jej elastyczność.
Utrata wagi jest łatwiejsza dzięki tym środkom.

Jak stosować olej z krokosza barwierskiego?

Olej z krokosza barwierskiego może być również stosowany jako dodatek do sałatek. Ze względu na sposób pozyskiwania nie nadaje się on do obróbki termicznej w wysokich temperaturach. Olej ten nie powinien być używany do smażenia lub pieczenia. Jedna łyżka stołowa dziennie wystarczy, aby spełnić wymagania. Ze względu na swój delikatny smak może być stosowany do prawie wszystkich dań na zimno.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.