Olej migdałowy

Olej migdałowy

Olej migdałowy był ceniony i znany ze swoich właściwości zdrowotnych już wiele lat temu. Po raz pierwszy został użyty przez indyjskie kobiety do pielęgnacji włosów i skóry. Tłoczony na zimno olej migdałowy może być stosowany w kosmetyce i kuchni ze względu na swoje wyjątkowe właściwości. Cenne składniki oleju migdałowego są bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.
Chociaż drzewo migdałowe pochodzi z Azji Środkowej, obecnie uprawia się je głównie w krajach śródziemnomorskich, takich jak Francja, Hiszpania i Włochy. Dowiedz się, jakie właściwości ma olejek migdałowy i jak możesz go stosować.

Właściwości olejku migdałowego

Olejek migdałowy La Mandorle jest wytwarzany z drzewa migdałowego. Jest starannie zbierany, obierany i tłoczony na zimno w celu zachowania jak największej ilości składników odżywczych. Ma bogatą, oleistą konsystencję, przypominającą naturalny olej. Przypomina migdały i ma charakterystyczny zapach.
Tłoczenie na zimno pozwala zachować wiele właściwości, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a także wygląd skóry i włosów. W oleju migdałowym znajdują się takie witaminy, jak witamina E i B6.
Witamina D, E oraz witaminy z grupy A - B1,B2, B6.
Zawiera również duże ilości kwasów tłuszczowych (oleinowy, linolowy), a także minerałów.
-Wapń,
-magnez
-żelazo,
-potas,
-fosfor,
-cynk,
-sód.

Stosuj olejek migdałowy do włosów i ciała.

W ostatnich latach naturalna pielęgnacja ciała, włosów i paznokci staje się coraz bardziej popularna ze względu na rosnącą świadomość konsumentów na temat składników kosmetyków. Wiele kobiet stosuje produkty do pielęgnacji włosów i skóry na bazie olejków, które nawilżają skórę. Jest to jeden z najbardziej cenionych olejów na rynku, nic więc dziwnego, że olej migdałowy cieszy się popularnością.

Jakie właściwości ma olejek migdałowy w pielęgnacji skóry?

Chroni skórę przed promieniami słonecznymi, wiatrem i mrozem. Działa jak bariera ochronna. Jest delikatny i doskonale nadaje się dla osób o wrażliwej, suchej skórze, skłonnej do podrażnień i uszkodzeń.
Zalecany jest dla kobiet w ciąży z rozstępami. Zapobiega ich powstawaniu i pomaga ujędrnić skórę. Jest bezpieczny dla niemowląt i może być stosowany do nawilżania ich skóry.
Jest idealny dla osób mających problemy z włosami. Nadaje połysk i wzmacnia cebulki włosów, co z kolei pozytywnie wpływa na ich ogólny stan zdrowia.
Są to najważniejsze właściwości olejku migdałowego. Z tego powodu jest on często dodawany do kremów, szamponów, odżywek i balsamów do ciała. Jego relaksujący zapach jest jednym z powodów, dla których jest tak popularny w gabinetach masażu.

Zastosowanie olejku migdałowego w kosmetyce i nie tylko.

Witaminy, minerały i cenne składniki zawarte w olejku migdałowym mogą pozytywnie wpłynąć na stan skóry. Olejek migdałowy jest bardzo nawilżający i delikatny. Może być stosowany także przez niemowlęta i kobiety w ciąży. Działa korzystnie nie tylko na zewnątrz, ale także od wewnątrz.
Olej migdałowy może być stosowany jako alternatywa dla tradycyjnego oleju do gotowania i może być używany do przyrządzania sałatek, ryb i innych potraw. Ze względu na wysoką zawartość składników odżywczych olej migdałowy jest doskonałym wyborem.
-Poprawia pamięć,
obniża poziom cholesterolu
-ma pozytywny wpływ na układ krążenia.
Warto zastąpić tradycyjny olej olejem migdałowym. Olej migdałowy jest w 100% naturalny, tłoczony na zimno i nie brakuje w nim cennych składników, które mają ogromny wpływ na nasz organizm i zdrowie.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.