Masło z nerkowców

Masło z nerkowców

Masło z nerkowców, naturalnie słodka pasta ze zmielonych orzechów nerkowca, jest naturalnym słodzikiem. Jest pyszne na tostach, a także w potrawach smażonych i wypiekach. Masło z orzechów nerkowca może być doskonałym dodatkiem do codziennej diety, pod warunkiem, że spożywa się je z umiarem. Osobom na diecie nie spodoba się wysoka zawartość tłuszczu w maśle z nerkowców, ponieważ jest ono wysokokaloryczne.

Składniki odżywcze w maśle z orzechów nerkowca.

W jednej łyżeczce masła z orzechów nerkowca znajdują się 3 gramy białka. Zawiera 4% dziennego zalecanego spożycia żelaza i 1% wapnia. Zawiera również odpowiednio 18% i 10% dziennego zapotrzebowania na miedź. Oba minerały są ważne dla zdrowia kości, mięśni i stawów. Masło z nerkowców zawiera również ryboflawinę i tiaminę, a także niacynę, witaminę E i niacynę.

Zdrowe tłuszcze.

Masło z orzechów nerkowca zawiera siedemdziesiąt pięć procent kwasu oleinowego. Jest to zdrowy tłuszcz nienasycony, podobny do oliwy z oliwek. Jest on szczególnie polecany osobom, które martwią się o zdrowie swojego serca. Możliwe jest znaczne podwyższenie poziomu cholesterolu poprzez zastąpienie tłuszczów nienasyconych w diecie tłuszczami nasyconymi pochodzącymi z produktów zwierzęcych i oleju tropikalnego.

Potencjał zdrowotny.

Orzechy i masło orzechowe mogą być doskonałym sposobem na poprawę diety. Naukowcy odkryli, że osoby spożywające orzechy (w tym nerkowce) mają wyższe spożycie niektórych składników odżywczych, takich jak witamina K, kwas foliowy i beta karoten.

Dieta a masło z orzechów nerkowca.

Jedna łyżka stołowa masła z orzechów nerkowca zawiera 94 kalorie i 8 g tłuszczu. Masło z nerkowców nie jest najlepszym wyborem, jeśli starasz się schudnąć. Jeśli będziesz go używać, zjesz więcej kalorii.
Aby uzyskać jak najwięcej składników odżywczych i witamin z masła z nerkowców, należy spożywać jedną łyżeczkę dziennie. Jedzenie niewielkich ilości orzechów może pomóc w uzyskaniu uczucia sytości i zapobiec podjadaniu między posiłkami.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.