Żarówki R7s

Żarówki R7s

Co to jest R7?

R7s to żarówki prętowe w różnych długościach (78mm, 118mm i 189mm). Kiedyś były to żarówki halogenowe, ale obecnie są oparte na diodach LED. Żarówka prętowa posiada trzonek z wpuszczonymi stykami i dwustronną osłonę.

Cechą charakterystyczną tej żarówki jest wysoka jasność maksymalna. Jest to możliwe dzięki dużemu poborowi mocy i rozsyłu światła 360deg.

Gdzie można stosować R7s?

Jeśli chodzi o oświetlenie sufitowe i lampy designerskie, lampy R7s są idealne do pomieszczeń mieszkalnych. Do takich lamp należą Stendimi by Gigi Rasnic (Knikerboker), Talo (Neil Poulton) i Plan by Christophe Mathieu. Możliwe jest również zastosowanie żarówek R7s na zewnątrz.

Ze względu na swoją maksymalną jasność, żarówki R7s nadają się do profesjonalnego oświetlenia budynków, boisk i placów budowy.

Czy wszystkie oprawy halogenowe R7 można zastąpić oprawami LED R7?

Wysokiej jakości zamienniki LED dla R7s są dostępne, podobnie jak inne trzonki lamp, takie jak E27 lub E14 oraz G9. W prosty sposób można wymienić lampy pokojowe lub prywatne lampy zewnętrzne.

Wysoka maksymalna jasność jest niezbędna do profesjonalnego wykorzystania R7s LEDs. R7s LED nie zastąpi lamp halogenowych, które zużywają kilka tysięcy watów. Lampa przemysłowa wykorzystująca żarówki halogenowe R7s może wytworzyć 30 000 lumenów przy poborze mocy zaledwie 1500 watów. Ze względu na małą powierzchnię i potrzebne radiatory, diody LED nie są w stanie wytworzyć podobnej jasności. Żarówki LED R7s mogą wygenerować 2500 lumenów przy około 15-20W, co jest znacznie więcej niż potrzeba do lamp pokojowych.

W jakich przypadkach warto przejść na żarówki LED R7s zamiast halogenów?

W sektorze prywatnym wymiana jest zawsze dobrym pomysłem. Oto korzyści płynące z wymiany halogenów R7s na żarówki LED R7s:

- dłuższa żywotność
- doskonałe lub bardzo dobre odwzorowanie kolorów
- przyjemna barwa światła 3300 Kelwinów
- znaczna oszczędność energii.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.