Żarówki ozdobne

Żarówki ozdobne

Żarówki filamentowe sprawiają wrażenie, że staromodna żarówka nigdy nie odeszła do lamusa. Oferują one wiele korzyści, które wcześniej nie były dostępne. Nowoczesna technologia LED oferuje wiele zalet, w tym długą żywotność, wysoką odporność na przełączanie i elastyczność w zakresie barwy światła.

Wskazówka: Chociaż żarówki żarnikowe mogą budzić nostalgiczne odczucia, tworzą przytulną atmosferę dzięki zastosowaniu ciepłej barwy światła i temperatury 1800 Kelwinów lub wyższej.

Czym dokładnie są żarówki filamentowe?

Żarówki filamentowe są wykonane z tradycyjnych żarówek. W kolbie z prętami znajdują się jednak elementy LED. Filamenty odnoszą się po prostu do żarników, w tym przypadku do świecących żarników LED.

Dodatkowe informacje: Zwykłe żarówki LED występują z szarym radiatorem i oszronioną kolbą. Żarówki LED filamentowe to małe diody LED, które mają wydłużone włókna. Radiator jest zbędny, ponieważ ciepło z gazu wypełniającego dostaje się do kolby.


Czy żarówki filamentowe są kompatybilne z każdą lampą?

Wszystko zależy od rodzaju lampy. Aby wyszukać, możesz użyć filtra "rodzaj gwintu" w sklepie. Masz możliwość wyboru trzonka E27, E14 lub G9. Wymiary całej żarówki znajdziesz w szczegółach produktu, w zakładce "Długość" i "Średnica". Należy sprawdzić, czy wybrana żarówka będzie pasować do Państwa lampy. Żarówki filamentowe są dostępne w różnych rozmiarach i długościach.

Czy żarówki filamentowe LED mogą być ściemniane?

Różne sytuacje i nastroje wymagają różnych poziomów natężenia światła. Pojawia się pytanie, czy żarówki filamentowe mogą być ściemniane. Jeśli na opakowaniu jest napisane, że źródło światła można ściemniać, nie ma żadnych ograniczeń. Szczegóły dotyczące pasującego ściemniacza znajdują się również na opakowaniu. Szczegóły te można znaleźć w danych technicznych produktu.

Jakiego współczynnika oddawania barw powinienem użyć?

Mówi się, że oczy są najlepszą rzeczą do jedzenia. To, jak atrakcyjnie wygląda żywność, zależy w dużej mierze od światła. Wskaźnik oddawania barw opisuje stopień naturalności w wyglądzie żywności. Dotyczy to zarówno steku, jak i bluzki. Wartość oddawania barw przez oświetlenie sklepowe nie zawsze jest najlepsza, jeśli jakaś część garderoby wygląda zupełnie inaczej niż na zewnątrz. Informacje na temat oddawania barw znajdują się na opakowaniu źródła światła oraz w danych technicznych. Należy sprawdzić wartość "Ra" dla żarówek i wartość "CRI" dla diod LED. Jest to wskaźnik oddawania barw (Colour Rendering Index). Wartość > 90 wskazuje na naturalny wygląd.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.