Żarówki GU10

Żarówki GU10

Rzut oka na żarówki GU10

Istnieje wiele gwintów do żarówek. Najbardziej znane to E27 i E14. Bardzo popularne są również gwinty G9 i GU10. Poniżej przedstawiamy kilka ważnych szczegółów dotyczących żarówek GU10.

Co właściwie oznacza GU10?

GU10 oznacza wysokonapięciowe żarówki reflektorowe. G to podstawa wtyczki. U to mocowanie mechaniczne. Odległość między bolcami wynosi zawsze dokładnie 10 mm.

Jak wymienić żarówkę GU10?

Wymiana żarówki GU10 jest łatwa. Najpierw należy odłączyć żarówkę od źródła zasilania. Następnie należy pozwolić jej ostygnąć. Następnie należy wyjąć żarówkę z zasilacza i wkręcić nową żarówkę.

Czy żarówki GU10 i GZ10 są kompatybilne?

Mają jedną różnicę. Trzonek GZ10 ma lekko ściętą dolną krawędź, podczas gdy trzonek GZ10 jest płaski. Gniazdo pasuje do trzonka, więc żarówki GU10 pasują do opraw GZ10. Żarówki GZ10 nie pasują do opraw GU10.

Jaki kąt rozsyłu światła mają żarówki GU10

Istnieje wiele kątów rozsyłu światła dla żarówek GU10, od umiarkowanego do szerokiego. Informacje te znajdują się na opakowaniu lub w kartach danych technicznych.

Czy dostępne są ściemniane żarówki LED GU10?

Jeśli lubisz przytulną atmosferę, możliwe jest ściemnianie światła. Należy pamiętać, że żarówki oznaczone jako ściemnialne nie mogą być wyłączone. Informacja ta znajduje się na opakowaniu lub w szczegółach produktu.

Który ściemniacz działa z żarówkami LED GU10?

Nie wszystkie modele ściemniaczy będą działać z każdą żarówką. Również nie wszystkie żarówki mogą być ściemniane. Żarówka musi być oznaczona jako ściemnialna, aby można było ją ściemniać. Więcej informacji na temat kompatybilności ściemniacza z żarówką i możliwości jej ściemniania można znaleźć na opakowaniu lub w specyfikacjach technicznych. Często można spotkać się z możliwością ściemniania w trybach cięcia fazowego i odcinania fazy.

Jak gorące mogą być żarówki LED GU10

Nie musisz się martwić, że żarówki LED nagrzewają się tak bardzo jak tradycyjne żarówki. Emitują one jednak ciepło, więc nie powinny być umieszczane bezpośrednio w izolacji.

Z jakim napięciem są kompatybilne żarówki GU10?

To jest pytanie dla profesjonalistów. Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami, napięcie znamionowe wynosi zazwyczaj 230 V. W razie jakichkolwiek pytań, nasz zespół doradców chętnie pomoże. Zadzwoń do nas, lub wyślij maila. Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

Co oznacza skrót GU10+C?

Halogeny odeszły do lamusa. Teraz królują diody LED. To pytanie jest zbędne, ponieważ teraz królują żarówki LED. Uwaga dla ciekawskich: GU10 +C było dodatkową osłoną (pokrowcem) dla lamp halogenowych. Robiono to w celu zwiększenia temperatury, emisji światła lub koloru.

Jak należy łączyć żarówki GU10 - szeregowo, czy równolegle?

Najlepiej, aby tej pracy nie podejmowali się elektrycy-hobbyści. Lepiej jest zatrudnić profesjonalistów. Dla Państwa informacji, żarówki GU10 powinny być zawsze łączone równolegle. W razie jakichkolwiek innych pytań prosimy o kontakt z naszą grupą doradczą.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.