Żarówki G53 / AR111

Żarówki G53 / AR111

Żarówki halogenowe G53 - niskonapięciowe żarówki halogenowe, które wymagają transformatora - mają wiele zastosowań i są bardzo popularne ze względu na ich jasne światło. Żarówki halogenowe G53 konkurują z naturalnym światłem słonecznym i naturalnymi kolorami, posiadając wskaźnik oddawania barw (100 Ra) Wytwarzają do 50% więcej światła niż standardowe żarówki żarowe, które były prekursorem żarówek halogenowych. Dzięki halogenom zawartym w szklanych bańkach żarówki halogenowe działają znacznie dłużej niż zwykłe żarówki żarowe. Żarówki halogenowe G53 mogą być stosowane do oświetlania sklepów, restauracji, hoteli, galerii oraz pomieszczeń prywatnych. Żarówki te są świetne do jasnego oświetlenia akcentowego, lepszego oświetlenia i podkreślenia obiektów w jasnym otoczeniu.

Budowa żarówki halogenowej G53

Żarówka halogenowa G53 ma podstawę w kształcie litery G. Jest to wtykana podstawa z wystającymi stykami. Jak wskazuje nazwa G53, oba styki są oddalone od siebie o 53 mm. Oprócz dużego trzonka, żarówki halogenowe G53 wyróżniają się tym, że mają zawsze odbłyśniki. Żarówki halogenowe G53 są ściemnialne jak zwykłe żarówki i halogeny. To sprawia, że są one bardzo popularne.
Do tej pory nie powstała alternatywa dla żarówki halogenowej G53. Żarówki LED są również dostępne, ale te halogenowe posiadają powłokę IR (IRC) i mają dwukrotnie dłuższą żywotność niż tradycyjne żarówki.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.