Słupki oświetleniowe miedziane

Słupki oświetleniowe miedziane

Miedziane słupki oświetleniowe są odporne na korozję i wyróżniają się wizualnie.
Lampy te znane są jako słupy oświetleniowe. Służą one do oświetlania dróg, parkingów i placów. Słupki oświetleniowe mogą być wykonane z różnych materiałów, w tym stali nierdzewnej, miedzi i mosiądzu, a także aluminium. Miedziane słupy oświetleniowe są uważane za trwałe i odporne na korozję. Trwałość tego metalu i odporność na korozję jest ważnym kryterium, zwłaszcza dla lamp zewnętrznych. Miedziane słupki oświetleniowe są narażone na działanie wody, wilgoci i wahań temperatury. Lampy zewnętrzne powinny mieć stopień ochrony co najmniej IP 44. Chroni to lampę przed rozpryskującą się wodą i ciałami obcymi większymi niż 1mm.

Dane techniczne miedzianych słupów oświetleniowych.
Miedziane słupy oświetleniowe to lampy zewnętrzne, które są wyższe niż cokół, ale niższe niż latarnia. Dla słupów oświetleniowych wysokość, na której wznosi się punkt świetlny wynosi od 1 do 1,5m. Parametr ten jest najczęściej stosowany w lampach zewnętrznych. Określa on wysokość, na której znajduje się wiązka światła oprawy. Punkt świetlny to obszar, w którym światło pada na daną powierzchnię. Jak wszystkie lampy, miedziane słupy oświetleniowe nie powinny świecić. Światło padające z miedzianego słupa oświetleniowego powinno być skierowane w dół na drogę. Słupy oświetleniowe, do których należą miedziane słupy oświetleniowe, są zazwyczaj wyposażone w układy optyczne, które pozwalają na sterowanie światłem.

Jako źródła światła do oświetlenia miedzianych słupów oświetleniowych mogą służyć zarówno żarówki energooszczędne, jak i halogenowe. Do oświetlenia miedzianych słupów oświetleniowych doskonale nadają się diody elektroluminescencyjne (LED). Są one energooszczędne i mogą być stosowane w prawie wszystkich typach lamp.
Słupki oświetleniowe w kolorze miedzi uzupełniają oświetlenie zewnętrzne.

Producenci oferują różnorodne latarnie, kinkiety i lampy na cokole, które pasują do różnych modeli miedzianych słupków oświetleniowych. Dzięki temu można oświetlić cały obszar lampami z jednej serii.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.