Pompy do oczek wodnych

Pompy do oczek wodnych

Staw to ogród, w którym znajdują się rośliny i czysta woda. To tutaj mogą szczęśliwie pływać różne gatunki ryb. Zaleca się posiadanie pompy do oczka wodnego. Staw to zbiornik wodny, który jest zamknięty. Fauna i flora tego biotopu otrzymuje tlen przez filtr stawowy i pompę stawową.

Pompa stawowa utrzymuje staw w równowadze.

Do części składowych pompy stawowej należą wirnik i silnik. Pompa stawowa zapewnia cyrkulację wody i dostarcza do niej tlen. Niezbędnym zakupem jest filtr do oczka wodnego, który oczyści wodę z wszelkich zanieczyszczeń. Za pomocą pompy stawowej można również tworzyć fontanny i figurki do pluskania.

Różne rodzaje pomp stawowych

Istnieje wiele rodzajów pomp stawowych. Do mniejszych stawów najlepiej nadają się pompy, które można umieścić bezpośrednio w stawie. Aby chronić ryby, pompa stawowa umieszczona w stawie posiada obudowę filtra. Taka pompa nazywana jest również pompą zatapialną. Pompę do stawu można również umieścić na zewnątrz stawu. Pompa do oczka wodnego znajduje się obok stawu, dlatego należy wybrać cichy silnik. Kolejnym ważnym kryterium jest niskie zużycie prądu. Szczególnie energooszczędne są pompy stawowe zasilane energią słoneczną.

Pierścienie świetlne LED do pomp do oczka wodnego stanowią doskonałą opcję dekoracyjną w nocy.

Pompy, które są połączone z akcesoriami, takimi jak pierścienie świetlne LED i pompy, mogą być wykorzystywane jako źródło światła nocnego. Jest to doskonały przykład na to, że pompy stawowe mogą być zarówno funkcjonalne, jak i dekoracyjne. Oprócz oświetlenia pomp stawowych pierścienie świetlne LED można stosować do fontann i kamieni źródlanych.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.