Lampy solarne z czujnikiem ruchu

Lampy solarne z czujnikiem ruchu

Lampy solarne to atrakcyjny sposób na stworzenie pięknego ogrodu. Mogą być bardzo użyteczne, zabawne, a nawet przyjazne dla środowiska. Mogą bezpiecznie oświetlić ogród, podjazd i wejście do domu. Technologia solarna jest wykorzystywana nie tylko w lampach dekoracyjnych, ale również w kinkietach czy kolumnach oświetleniowych. Lampy solarne mogą być tak samo funkcjonalne jak i dekoracyjne.

Połączenie lampy z czujnikiem ruchu tworzy świetny zespół. Jest to szczególnie przydatne w przypadku ścieżek ogrodowych i innych podobnych obszarów. Ponieważ światło włącza się tylko wtedy, gdy jest potrzebne. Pozwala to na dodatkową oszczędność energii i chroni źródło światła.

Jak zainstalować solarną lampę z czujnikiem ruchu?

Każda lampa służy do innego celu. Słupek ogrodowy nie może być umieszczony na ścianie, a lampa na ścianę nie może być umieszczona na skraju ścieżki. Zasadą jest umieszczenie latarni solarnej tam, gdzie jest potrzebna. Należy jednak upewnić się, że jest tam wystarczająca ilość światła słonecznego. Lampa solarna powinna być skierowana na południe, aby zmaksymalizować jej zalety.

Nasza rada: Co się stanie, jeśli nie ma słonecznego miejsca, w którym można zainstalować lampę solarną? To żaden problem! Można wybrać lampę z modułem solarnym, który nie jest na stałe wbudowany w lampę, ale łączy się z nią za pomocą kabla. Dzięki temu lampę można zamontować w dowolnym miejscu, a moduł solarny jest tuż za rogiem, jeśli tylko jest wystarczająco dużo światła dziennego.

Ważne: Zawsze pamiętaj o sprawdzeniu poziomu ochrony podczas używania lampy solarnej! W szczegółach produktu znajduje się informacja o stopniu ochrony lampy. Wszystkie lampy solarne, niezależnie od ich lokalizacji - czy to w ogrodzie, czy zamontowane na ścianie domu - są narażone na działanie czynników atmosferycznych i innych czynników środowiskowych. Niektóre z nich są mniej wrażliwe niż inne.

Jakie czujniki ruchu są dostępne? Jak mogę je prawidłowo skonfigurować?

Po pierwsze, czujniki ruchu mogą być bardzo różne. Wszystkie one mają ten sam cel: zwiększenie komfortu i umożliwienie automatycznego przełączania oświetlenia. Pod ogólnym terminem "czujnik ruchu" kryją się różne technologie. Czujnik, który wykorzystuje technologię pasywnej podczerwieni, znany również jako czujnik PIR, jest najbardziej powszechnym typem czujnika ruchu. Może on być stosowany na zewnątrz w obszarach takich jak ogród, a więc również w lampach solarnych. Aby wykryć zmiany w promieniowaniu cieplnym obszaru, czujnik ruchu wykorzystuje czujnik podczerwieni.

Obszar wykrywania może się różnić w zależności od lampy. Aby określić, jaki kąt i obszar detekcji jest najbardziej odpowiedni dla Twojego ogrodu, najlepiej przeczytać opis produktu. Kąt wykrywania 120 stopni jest wystarczający dla pojedynczej ścieżki. Można również zażyczyć sobie kąt wykrywania 360°. Takie modele są również łatwo dostępne. Przysłony pozwalają na indywidualne dopasowanie do potrzeb klienta.

Czy solarne lampy z czujnikiem ruchu są również wykonane w nowoczesnej technologii LED?

Diody LED to nie tylko przyszłość technologii oświetleniowej, to także teraźniejszość. Połączenie nowoczesnej technologii LED z przyjazną dla środowiska technologią solarną i praktycznym czujnikiem ruchu tworzy zespół marzeń! Oto korzyści płynące z zastosowania diod LED

Nowoczesne diody LED...

Oszczędność energii do 90% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami i 60% w porównaniu z lampami halogenowymi.
Natychmiastowe 100% światła po włączeniu
Zapewniają doskonałą jakość światła w zakresie oddawania barw i kolorów światła
Są niezwykle kompaktowe i umożliwiają tworzenie bardzo płaskich projektów

Czy solarne lampy z czujnikiem ruchu są dostępne w wersji ze stali nierdzewnej?

Możesz wybierać spośród wysokiej jakości tworzyw sztucznych, aluminium lub stali nierdzewnej ze szkłem. Istnieje wiele materiałów, które mogą być używane do produkcji lamp z czujnikiem ruchu. Jednym z najbardziej popularnych jest stal nierdzewna. Jest to doskonały wybór do zastosowań zewnętrznych.

Wynika to z kilku czynników:

- jest doskonałym wyborem
- jest niezwykle stabilna
- jest bardziej odporna na korozję
- jest niezwykle odporna na temperaturę
- jest łatwa w utrzymaniu.

Jak długo może wytrzymać bateria?

Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Jest wiele czynników, które wpływają na czas pracy akumulatora. Czas świecenia lampy solarnej zależy od wielu czynników, w tym od rodzaju lampy i jej jakości. Jakość akumulatora i jasność żarówek wieczorem również wpływają na czas świecenia. Dzieje się tak dlatego, że energia słoneczna może być magazynowana przez cały dzień. Czas świecenia może wynosić od 5 do 20 godzin. Lampy solarne mogą bez problemu świecić przez 8 do 10 godzin.

Czy istnieją lampy solarne, które mają czujnik ruchu?

Ważne jest nie tylko to, aby światło znajdowało się w odpowiednim miejscu w odpowiednim momencie, ale także tam, gdzie jest ono najpilniej potrzebne. Nawet jeśli to miejsce zawsze się zmienia. Niemożliwe? Nie jest możliwe. Lampy solarne z czujnikiem ruchu i grotem ziemnym są dzięki. One naprawdę istnieją. Są też niezwykle praktyczne. Ponieważ....

Energia słoneczna jest wykorzystywana do oświetlania drogi do domu w nocy.
Włączają się, gdy światło jest wymagane. Oszczędzają dużo energii i chronią źródło światła, włączając się, gdy światło nie jest potrzebne.
Grot ziemny ułatwia dowolną zmianę położenia lampy. Można dopasować położenie lampy do indywidualnych potrzeb. Instalacja i układanie skomplikowanych kabli jest możliwe bez konieczności sprawdzania fundamentów.
Do lamp z czujnikiem ruchu należy zawsze wybierać diody LED. Ponieważ żarówki LED są o 100% jaśniejsze od tradycyjnych żarówek i halogenów, jest to dobry wybór. Dotyczy to również tradycyjnych żarówek halogenowych i żarowych. Jednak te źródła światła zostały już dawno wycofane z produkcji. Czy żarówki energooszczędne są dobrym rozwiązaniem? Nie są one dobrym rozwiązaniem! Ich uruchomienie może zająć trochę czasu. Czujnik ruchu powinien być używany tylko wtedy, gdy jest już za późno.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.