Lampy ogrodowe stojące

Lampy ogrodowe stojące

Cokół jest podstawą stojących lamp ogrodowych. To nie jest norma. Można je znaleźć na ścieżkach, tarasach i murkach. Zapewniają świetny nastrój i orientację w ogrodzie. Ze względu na swoją wysokość 40-50 cm są nieco karłowate jak lampy zewnętrzne. Mogą też konkurować z wyższymi od nich latarniami ogrodowymi. To jest sprytny pomysł: Mała oprawa na cokole tworzy podobny efekt świetlny jak duży kandelabr.

Jak mocuje się lampy ogrodowe stojące?

Lampy te zwykle montuje się na galeryjce, można je także przymocować bezpośrednio do cokołu. Jeśli chcemy postawić lampę bezpośrednio na ziemi, zalecamy zastosowanie mrozoodpornego fundamentu lub innej stabilnej powierzchni. Model z grotem ziemnym jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które nie chcą być przywiązane do jednego miejsca. Możesz dostosować położenie lampy do swojego nastroju i potrzeb.

Najlepszą osobą do zainstalowania lampy jest elektryk.

To nie jest dobry pomysł, aby zrobić prace elektryczne przez siebie. W przypadku wolnostojących lamp ogrodowych, które muszą być połączone z kablami podziemnymi, najlepszą zasadą jest zawsze zatrudnianie profesjonalisty. Poproś go o radę. W razie dalszych pytań skontaktuj się z naszym zespołem doradców. Poniżej znajdują się dane kontaktowe.

Czujnik ruchu

Czujnik ten sprawia, że stojąca lampa ogrodowa staje się bardziej praktyczna. Lampa ta włącza się i wyłącza tylko wtedy, gdy jest potrzebna. Oszczędza również energię elektryczną (lub baterie w modelach solarnych). Twój ogród będzie bezpieczniejszy, ponieważ czujniki ruchu eliminują możliwość potknięcia się i utrudniają zadanie włamywaczom.

Lampy ogrodowe wyposażone w czujnik ruchu muszą być sprawdzone pod kątem kąta wykrywania. Może to być również objęte przez sąsiada nieruchomości, jeśli jest zbyt duży. Zbyt małe będą kontrolować tylko ograniczony obszar i uszczęśliwiać złodziei. Popularne modele, które wykrywają ruch z podjazdów i ścieżek będą działać dobrze, ale nie wykryją kogoś zbliżającego się do domu z drugiej strony. Najlepszą opcją jest kąt 360 stopni, który można indywidualnie regulować za pomocą osłon.

Czy istnieją lampy ogrodowe zasilane energią słoneczną?
Czy słońce jest źródłem energii?

To praktyczne i ekologiczne rozwiązanie. Zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną i eliminuje plątaninę kabli. Lampa ogrodowa zasilana energią słoneczną z grotem jest zazwyczaj wyposażona w grot ziemny. Dzięki swojej mobilności można je łatwo przenosić w inne miejsca. Jest to świetne rozwiązanie dla miłośników designu i dekoracji. Podpowiedź: Lampy solarne powinny być montowane w miejscu, gdzie w ciągu dnia świeci słońce. Jest to najlepszy sposób na ich prawidłowe naładowanie.

Z jakich materiałów powinny być wykonane lampy ogrodowe?
Czy muszą być trwałe?

Tak, stal nierdzewna to zapewnia. Na zewnątrz można stosować modele wykonane z aluminium lub innych metali. Klosze wykonane z tworzywa sztucznego lub szkła doskonale chronią źródło światła i zapewniają idealną jasność. Pozostaje tylko wybrać odpowiedni projekt, a potem cieszyć się oświetleniem zewnętrznym. Skontaktuj się z nami poniżej, aby uzyskać praktyczną poradę od naszego zespołu ekspertów.

Czy jesteś okrągły i szlachetny?

Popularna lampa ogrodowa stojąca jest zwieńczona opalizującą, białą kulą świetlną. Sprawia to piorunujące wrażenie. Światło odbija się miękko i delikatnie. Światło równomiernie oświetla otoczenie, czyniąc je jeszcze bardziej przytulnym. Stojące lampy ogrodowe kula są eleganckie nie tylko dla krawędzi ścieżek, ale także na ścianach i innych elewacjach. Kula bez podstawy to kolejny popularny wzór.

Jaki poziom ochrony jest wymagany, aby zapewnić bezpieczeństwo lampy stojącej w ogrodzie?

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę stopień ochrony, np. IP44. Ochrona przed ciałami obcymi jest oznaczona pierwszą cyfrą, a ochrona przed wilgocią drugą. Stopień ochrony IP44 dla stojących lamp ogrodowych to minimum. Możliwe jest jednak uzyskanie wyższych stopni. IP44 chroni przed ciałami obcymi o średnicy większej niż 1 milimetr oraz przed bryzgami wody. Można mieć pewność, że urządzenie, w tym jego elementy elektryczne, wytrzyma deszcz bez stwarzania zagrożenia.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.