Lampy najazdowe halogenowe

Lampy najazdowe halogenowe

Do czego odnosi się IP 65/67/68?

Oprawy wpuszczane IP65, IP67 i IP68 są pyłoszczelne i oferują zwiększoną odporność na wnikanie wilgoci.

IP65 chroni przed strumieniami wody, a IP67 zapobiega krótkotrwałemu zanurzeniu w wodzie. Na przykład, oprawy o tym stopniu ochrony mogą być instalowane na podjazdach, które mogą być zanurzone na pewien czas podczas ulewnego deszczu.

Oprawy o stopniu ochrony IP68 są wodoszczelne i mogą być zanurzone w wodzie przez dłuższy czas. Oprawy te są często stosowane w obiektach wodnych, takich jak baseny. Ważne jest, aby znać maksymalną głębokość, na jakiej można je stosować w wodzie. Niektóre oprawy wpuszczane z IP68 można stosować do 10 m. Inne do 2 metrów. Jeszcze inne, tylko 0,5 m.

Czy pojazdy mogą przejeżdżać po oprawach wpuszczanych?

Oprawy wpuszczane, które są zainstalowane na ziemi (np. przy wejściu na posesję) muszą być przystosowane do przejazdu. Informacje na temat tego, czy po danej oprawie można bezpiecznie przejechać oraz jaka jest maksymalna granica obciążenia, można znaleźć w opisie produktu. Oprawa z najazdem może być zaprojektowana na maksymalne obciążenie 500 kg lub 1,5 tony.

Jakie źródło światła można zastosować do oświetlenia zewnętrznego oprawy wpuszczanej?

Większość opraw wpuszczanych posiada w komplecie oprawę do montażu żarówki reflektorowej. GU10, GU5.3 /.MR16. Oprawy te można wyposażyć w nowoczesne żarówki LED, które również świetnie nadają się do opraw wpuszczanych. Żarówki te są prawie bezobsługowe i energooszczędne, ponieważ długo działają bez konieczności wymiany. Istnieją modele z wbudowanymi diodami LED, takimi jak wysokiej jakości diody Cree LED.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.