Lampy designerskie zewnętrzne

Lampy designerskie zewnętrzne

Jakie marki są najbardziej popularne wśród designerskich lamp zewnętrznych?

Rzadko zdarza się, aby projektanci tworzyli wyłącznie lampy zewnętrzne. Masiero tworzy jednak piękne, eleganckie, a czasem zabawne projekty oświetleniowe na taras, do ogrodu lub na balkon. Ogród zdobią wspaniałe elementy oświetleniowe, takie jak lampa Cell zaprojektowana przez Matteo Ugoliniego z firmy Karman lub Anglepoise Original 1227 Giant Lamp autorstwa George'a Carwardine'a.

Czy masz jakieś tradycyjne lampy ogrodowe?

Wiele lamp ogrodowych zostało uznanych za klasyki, na przykład te wyprodukowane przez Foscarini lub Flos. Legendarna lampa biurkowa Tolomeo, zaprojektowana przez Michele de Lucchi & Giancarlo Fassina, dostępna również w wersji stojącej na zewnątrz: Jest częścią kolekcji Artemide.

Czy znasz jakieś lampy ogrodowe, które wykorzystują technologię LED?

LED jest najtrwalszą dostępną technologią oświetleniową.

Projektanci mają przewagę dzięki kompaktowości LED. Diody LED pozwalają na uzyskanie bardzo minimalnych form. Widać to na przykładzie lamp Ipnos firmy Flos, zaprojektowanych przez Guido Bianchi i Nicolettę Rossi.

Jakiego stopnia ochrony IP potrzebuje lampa zewnętrzna?

Jest ona odporna na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV, wiatr, ciepło, niską temperaturę i wilgoć. Lampa zewnętrzna Drylight firmy Masiero posiada stopień ochrony IP65.

Stopień ochrony IP jest najważniejszym aspektem w przypadku lamp zewnętrznych. Stopień ochrony IP jest pierwszą cyfrą, która wskazuje ochronę przed ciałami obcymi, a druga cyfra chroni przed wilgocią. Poniższa tabela zawiera informacje na temat poziomów ochrony lamp zewnętrznych. Lampy zewnętrzne powinny mieć stopień ochrony IP44.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.