Oświetlenie numeru domu

Podświetlony numer domu

Czy konieczne jest podświetlanie numeru domu?

Polskie prawo nakłada obowiązek identyfikacji budynków za pomocą podświetlanych numerów domów. Numer domu musi być podany wraz z nazwą ulicy i nazwą każdego osiedla. Jeśli na danym terenie nie ma ulic, musi być również podana nazwa miejscowości. Obowiązek ten jest bardzo poważny, a wiele osób nie zdaje sobie z niego sprawy.

Podświetlane numery domów to świetny sposób na zlokalizowanie drogi przez listonoszy, strażaków i pracowników służb ratunkowych. W pełni dopuszczalne jest umieszczenie numeru domu z oświetleniem na fasadzie budynku.

Wszystkie numery domów muszą być dobrze widoczne z ulicy.

Radzimy, aby przed zmianą numeru domu zwrócić się do władz lokalnych. W przypadku naruszenia lokalnych przepisów może grozić grzywna.

Czego należy szukać w podświetlanym numerze domu z czujnikiem ruchu?

Oszczędność energii można uzyskać stosując zintegrowane czujniki ruchu do podświetlania numerów domów. Zaleca się wybór produktu, który gwarantuje stałe podświetlenie i jest wyposażony w dodatkowe źródło światła sterowane przez czujnik ruchu.

Czujnik zapala numer domu tylko wtedy, gdy wykryje ruch. Wymagałoby to umieszczenia w pobliżu wejścia wizjera w celu odnalezienia aktualnej lokalizacji. Lampa nie spełniałaby swojego zadania, gdyby miała podświetlenie numeru domu.

Dla większej oszczędności energii, lampy z numerem domu wyposażone w czujnik zmierzchowy mogą być doskonałym wyborem.

Lampy te włączają się automatycznie po zapadnięciu zmroku i wyłączają o świcie.

Jak działa podświetlenie numeru domu?

Wiele numerów domów z podświetlanymi nazwami zawiera obecnie oświetlenie LED. Technologia LED zużywa znacznie mniej energii niż inne technologie oświetleniowe. Sensowne jest zastosowanie nowoczesnych źródeł światła LED, jeśli oświetlenie numeru domu jest oprawą oświetleniową.

Można również znaleźć oświetlenie numeru domu, które posiada panel słoneczny. Należy upewnić się, że oświetlenie jest wysokiej jakości. W przeciwnym razie zimą i jesienią oświetlenie nie będzie działać z powodu niskiego poziomu energii słonecznej lub złej jakości baterii.

Ważne jest, aby podczas instalacji panelu upewnić się, że nie jest on zablokowany przez drzewa lub dachy. Należy również upewnić się, że jest on czysty, aby mógł uzyskać maksymalną ilość energii.

Czy istnieją różne wersje podświetlanych numerów domów?

W przypadku podświetlanych numerów domów bardzo popularne są modele wykonane z trwałej, łatwej w utrzymaniu stali nierdzewnej. Modele z szybą lub w kolorze antracytowym są również bardzo pożądane.

Wiele gmin i miast ma swoje własne przepisy dotyczące wielkości, materiału i koloru numerów domów. Aby uniknąć płacenia niepotrzebnych kar, najlepiej przed przeprowadzką skonsultować się z władzami miasta.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.