Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne może być wykorzystywane do tworzenia pięknych krajobrazów i zapewnienia bezpieczeństwa.
Teraz możesz włożyć klucz do zamka szybciej niż po 10 nieudanych próbach i zepsutych drzwiach. Możesz przejść przez ścieżki ogrodowe bez potykania się i obijania sobie stóp. Wreszcie, niech Twoi sąsiedzi wiedzą, jak piękny jest dobrze oświetlony ogród. Jest to możliwe dzięki lampom zewnętrznym! Użyteczne czy dekoracyjne? Stylowe czy dyskretne? Lampy zewnętrzne są dostępne w różnych stylach i kolorach, aby dopasować się do każdego zastosowania, gustu i miejsca.

Jakie są różne rodzaje lamp zewnętrznych?

Montaż na ścianach i sufitach lub postawienie na stole w ogrodzie:
Lampy ścienne
lampy sufitowe
lampy wiszące
Lampy stojące stołowe i podłogowe
lampy dekoracyjne

Do ogrodów, podjazdów itp.
kolumny oświetleniowe
Latarnie ogrodowe i kandelabry
Lampy plastykowe
Oprawy podłogowe wpuszczane
lampy do oczek wodnych
reflektory zewnętrzne

Jaką liczbę lumenów powinna mieć lampa zewnętrzna?

Zamiast tego pytanie powinno brzmieć: W jakim celu potrzebna jest nam lampa zewnętrzna? Aby świecić tak jasno na podjazd, że nie widać nawet drobiny kurzu Być może, aby oświetlić rabatę kwiatową za pomocą miękkiego, dyskretnego światła. To, ile lumenów powinna mieć lub potrzebować lampa zewnętrzna, będzie zależało od jej przeznaczenia.

Jakie IP/stopień ochrony są wymagane lampy zewnętrzne?

Istnieje wiele lamp zewnętrznych, od lampy dekoracyjnej mierzącej 9 cm, którą można postawić na stole w ogrodzie, po latarnię o wysokości 3,75 m do oświetlania ścieżek. Każda lampa jest narażona na działanie warunków atmosferycznych i wiatru w ogrodzie. Stopień ochrony IP (Ingress Protection) lub stopień ochrony zależy od przeznaczenia urządzenia, a przede wszystkim od miejsca, w którym się ono znajduje.

IP20, IP44, a nawet IP65 to tylko niektóre przykłady. Na przykład lampa, która wita rano ryby w stawie ogrodowym, wymaga innej ochrony niż jej odpowiednik na zadaszonym tarasie. Deszcz to dla lamp tylko lekki prysznic. Pierwsza liczba oznacza ochronę przed ciałami obcymi. Druga cyfra oznacza ochronę przed wilgocią.
Jak zamontować lampę zewnętrzną?
Na to pytanie nie jest łatwo odpowiedzieć. Istnieje wiele opraw oświetleniowych, które można zaklasyfikować jako lampy zewnętrzne. Jedną rzeczą jest umieszczenie dekoracyjnej kuli słonecznej z kolcem ziemnym na rabacie kwiatowej. Zainstalowanie oprawy wpuszczanej na podjeździe to inna sprawa. Wszystko zależy od tego, jaki typ lampy posiadasz.

Zazwyczaj do każdego opakowania dołączona jest instrukcja montażu. Najlepiej jest mieć pracę wykonaną przez elektryka. Jest to zarówno dobre dla lampy, jak również oszczędza czas i stres.

Czy lampa zewnętrzna jest wyposażona w czujnik ruchu?

Możliwe są lampy ścienne, słupki oświetleniowe i oprawy solarne, a także oświetlenie sufitowe i cokołowe. Wiele lamp ogrodowych ma zintegrowany czujnik ruchu. Dlaczego? To proste. Wyobraźmy sobie taką sytuację: Torby z zakupami w rękach, klucze w kieszeni i ścieżka, która w ciągu dnia wydaje się nieco bardziej płaska. Wszystko to za odrobinę światła! Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu oferują właśnie to, dokładnie wtedy, gdy ich potrzebujesz. W opisie produktu znajdziesz informację, czy Twoja lampa posiada czujnik ruchu.

Czujniki ruchu mają wiele zalet:

- automatyczne włączanie światła zapewnia większy komfort
- mniejsze ryzyko obrażeń: Stopnie na schodach i kamienie na ścieżce są łatwiejsze do zauważenia.
- bardziej ekonomiczny i przyjazny dla środowiska - światło włącza się tylko wtedy, gdy jest to konieczne
- większe bezpieczeństwo posesji - nieproszeni goście nie chcą być w centrum uwagi.
Radzimy nie używać żarówek energooszczędnych jako źródła światła. Ponownie, żarówki LED działają najlepiej. Lub, jeśli to konieczne, lampy halogenowe. Zapewniają one natychmiast 100% jasności.

Czy istnieją solarne lampy zewnętrzne?

Lampa solarna potrzebuje czegoś więcej niż tylko panelu i akumulatora. Potrzebuje również słońca. W końcu większość światła słonecznego można znaleźć na zewnątrz. Dlatego są one dostępne. To nie są tylko latarnie, które można postawić na stole w ogrodzie. Modele solarne są teraz dostępne również do celów praktycznych. Czujnik zmierzchu to przydatna funkcja, dzięki której lampa solarna włącza się automatycznie po zachodzie słońca.

Czy lampy zewnętrzne współpracują z kamerą?

Dzisiaj lampy zewnętrzne z kamerą pełnią taką samą funkcję jak pies pilnujący Twojej posesji. Twoje drzwi wejściowe i taras są widoczne dla wszystkich. To jednak nie wszystko. Lampy z kamerą oferują więcej niż tylko doskonałe oświetlenie.

Obsługa i sterowanie za pomocą aplikacji na smartfona
- łatwa instalacja i łatwa regulacja
- czujnik ruchu
- kamera z szerokokątnym obiektywem o wysokiej rozdzielczości
- transmisja obrazu na żywo za pomocą powiadomień
- nagrywanie wideo i przechwytywanie obrazu
- głośnik z wbudowanym interkomem
- możliwość ustawienia sygnału alarmowego

Nasza rada: W opisie i szczegółach produktu znajdziesz informacje o tym, czy wybrane oświetlenie zewnętrzne oferuje dodatkowe funkcje.

Czy lampy zewnętrzne są wyposażone w technologię Smart Home?

Automatycznie włącza się pralka i ogrzewanie. Nawet jeśli nikogo nie ma, rolety poruszają się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Oświetlenie sufitowe w przedpokoju włącza się automatycznie po powrocie z urlopu, jeszcze zanim włożysz klucz do zamka. To nie są duchy. To inteligentny dom. To bardzo modna rzecz! To nie tylko coś, co robimy od dawna. Smart outdoors to także cnota, szczególnie jeśli chodzi o oświetlenie. Wszystkim można sterować za pomocą smartfona w ciągu kilku sekund.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.