Żyrandole

Żyrandole

Król oświetlenia - żyrandol.

Żyrandole, znane również jako świeczniki lub kandelabry, dodają blasku, romantyzmu i uroku zarówno formalnym przestrzeniom mieszkalnym, jak i prywatnym sypialniom. Żyrandole wbrew pozorom nie są dziś zbyt stare ani drogie. Można je znaleźć w niemal każdym pomieszczeniu, od salonu, przez przedpokój, aż po łazienkę. Żyrandol sprawi, że po umieszczeniu go w swoim domu poczujesz się jak król. Żyrandol to jedyna lampa, która błyszczy i mieni się jak żyrandol. Pokój jest wypełniony elegancją i dumą, gdy żyrandol jest na miejscu.

Jak duży powinien być żyrandol?

Rozmiar żyrandola powinien być proporcjonalny do przestrzeni. Oto, co to oznacza. Jest to bardzo proste:

Żyrandol powinien swobodnie wisieć w pokoju i nie przeszkadzać w codziennym życiu. Możesz wybrać rozmiar żyrandola zgodnie z osobistymi preferencjami. Istotne jest, aby mieć dobry efekt świetlny w pokoju. Można to osiągnąć poprzez dostosowanie liczby żarówek, które są używane razem. Parametry te określą wymagany strumień świetlny:

-wielkość pomieszczenia

-kolor pomieszczenia (ciemne ściany odbijają mniej światła)

-żądana jasność.

Po pierwsze, zastanów się nad rozmiarem stołu, zanim umieścisz nad nim żyrandol. Żyrandol powinien być mniejszy od stołu, należy rozważyć stoły prostokątne.

Nasza rada: Żyrandole emitują światło do góry, więc zwróć uwagę nie tylko na wielkość lamp, ale także na liczbę żarówek. Światło, które pada na stół będzie bardziej intensywne niż w przypadku modeli lamp wiszących.

Jak prawidłowo zainstalować żyrandol?

Należy zawiesić żyrandol w taki sposób, aby był on dumnie widoczny i podkreślał swój urok. W centralnym miejscu oświetlonego obszaru zawsze powinien znajdować się żyrandol.

Żyrandol powinien być umieszczony nad stołem w odległości 60-70cm. Jeśli jest dużo miejsca, żyrandol powinien być umieszczony na odpowiedniej wysokości, aby można było swobodnie poruszać się po pokoju bez konieczności opierania głowy na lampie.

Nasza rekomendacja: Aby uzyskać najlepszy efekt oświetleniowy, dostosuj długość zawieszenia do przestrzeni. Duży żyrandol z długim zawieszeniem jest idealny do wysokich pomieszczeń. Doda on Twojemu wnętrzu dodatkowego uroku. Kryształowe lampy wiszące i lampy sufitowe są lepszym wyborem do niskich pomieszczeń, w których zawieszenie musi być ograniczone do minimum.

Jaka żarówka jest najlepsza do żyrandola: LED czy tradycyjna żarówka?

Już dawno minęły czasy, kiedy żyrandole były dekorowane prawdziwymi świecami. Nowoczesne żyrandole można wyposażyć w niezawodne i oszczędne żarówki LED. Mają one znormalizowane gwinty, które pasują do każdego mocowania. Chociaż diody LED wyglądem nie różnią się od starszych źródeł światła, to dzięki nowoczesnej technologii są znacznie bardziej niezawodne.

Nasza rada: Jeśli żarówki są widoczne w żyrandolu, można zastosować żarówki świecowe z technologią LED lub żarówki w kształcie płomienia z wygiętymi i skręconymi zwieńczeniami źródeł światła. Ta opcja wygląda bardziej naturalnie, prawdziwie i jest po prostu ładniejsza.

Jak czyścić żyrandol?

Żyrandole można czyścić na jeden z dwóch sposobów: na sucho lub na mokro. Czyszczenie żyrandola jest trudne ze względu na jego wiele elementów. Ponadto, może to zająć dużo czasu. Wysiłek jest jednak tego wart. Po wyczyszczeniu żyrandol doda uroku całemu wnętrzu.

Podstawy czyszczenia na sucho: Zaleca się regularne czyszczenie żyrandola na sucho za pomocą szczotki do kurzu. Regularne odkurzanie sprawi, że brud i kurz nie będą się osadzać na żyrandolu.

Ważne jest, aby pamiętać, że żyrandole akrylowe należy często myć. W przeciwnym razie może dojść do gromadzenia się ładunków elektrostatycznych.

Czyszczenie na mokro wymaga nieco więcej wysiłku i czasu, dlatego zazwyczaj wykonuje się je tylko raz lub dwa razy w roku. Jest ono jednak bardziej skuteczne niż czyszczenie na sucho. Dlatego do czyszczenia żyrandoli idealnie nadają się specjalne środki w sprayu. Należy spryskać nimi powierzchnię żyrandola i poczekać, aż kurz i brud opadną.

Warto pamiętać:

Pod żyrandolem należy zawsze umieszczać gazety i ręczniki. Po wyczyszczeniu podłogi trzeba będzie ją wyczyścić. Przed czyszczeniem na mokro należy odkurzyć żyrandol Zanim włączysz światło, zawsze odłączaj skrzynkę z bezpiecznikami i żyrandol. Włącz żyrandol z powrotem dopiero po całkowitym wyschnięciu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.