Szyna prądowa 3-fazowa

Szyna prądowa 3-fazowa

Dobrze zaplanowane oświetlenie

W jakich przypadkach można zastosować system szynowy zamiast lampy sufitowej?

Pojedyncza lampa sufitowa nie wystarczy w dużych pomieszczeniach lub pomieszczeniach o nietypowych kształtach. W takich pomieszczeniach zazwyczaj znajduje się tylko jedno gniazdko elektryczne. Za pomocą systemu szynowego można zapewnić kompletne oświetlenie całego pomieszczenia.

W ten sposób można na przykład połączyć kuchnię z jadalnią. Pierwsza faza zapewnia oświetlenie ogólne, druga służy do oświetlenia powierzchni roboczych. Trzecia oświetla jadalnię.

Co to jest 3-fazowy szynoprzewód i jak on działa?

Połączone ze sobą 3-fazowe szynoprzewody mogą być połączone z trzema przewodami fazowymi. Każda lampa będzie zasilana tylko przez jedną fazę. Pozwala to na włączanie/wyłączanie i ściemnianie lamp zgodnie z ich potrzebami.

Pomiędzy tymi dwoma trybami można przełączać się niezależnie, co pozwala na elastyczność w prywatnej przestrzeni. Szynoprzewody 3-fazowe wykorzystywane są przede wszystkim do oświetlenia sklepów, galerii i stoisk handlowych.

Jaka jest różnica między 3-fazowymi a 1-fazowymi szynami zbiorczymi?

W przypadku szyny 1-fazowej wymagany jest tylko jeden przewód fazowy. Wszystkie lampy zainstalowane w tej sytuacji włączają się, wyłączają i ściemniają jednocześnie.

 

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.