Paulmann URail

Paulmann URail

System szyn do wszystkich projektów oświetleniowych

Co to jest system szynowy U-Rail?

U-Rail to popularny system szynowy 230 V firmy Paulmann, który jest podłączany bezpośrednio do sieci elektrycznej.

Szyna U-Rail jest uniwersalna i może być stosowana do wielu celów. Jego maksymalna obciążalność wynosi 1.000 W. Dzięki temu można zapewnić perfekcyjne oświetlenie w skomplikowanych pomieszczeniach w kształcie litery U, T lub L. Obszerne komponenty ułatwiają zmianę kierunku, a nawet nachylenie dachu do 45 stopni.

Jak projektuje się i instaluje system U-Rail?

Planowanie sieci U-Rail jest proste i zależy w dużej mierze od kształtu pomieszczenia.

Najpierw należy wybrać odpowiednie przyłącze elektryczne dla danego pomieszczenia. Ważne jest, aby ustalić, czy gniazdko elektryczne ma być jednocześnie punktem startowym systemu szynowego. W "małpiej huśtawce", która pozwala na odległość do 50 cm, można przy pomocy kabla połączyć zasilanie i początek systemu szynowego.

Długość każdego elementu szyny określana jest na podstawie wybranego zasilania. Szyny U-Rail występują w długościach 10, 50 i 1 m. W celu uzyskania dłuższych elementów można połączyć dwie szyny za pomocą łączników liniowych.

Elementy łączące mogą być stosowane w zależności od pożądanego kierunku układania: Łączniki typu L do tworzenia kątów 90deg, Łączniki typu Flex do tworzenia dowolnych kątów, Łączniki typu T i X do tworzenia odgałęzień i szyn poprzecznych.

Następnie dobierane są akcesoria, takie jak piloty i wyłączniki. Na koniec montowane są oprawy oświetleniowe. Produkty Paulmann U-Rail to wysokiej jakości reflektory, spoty, lampy wiszące i panele LED.

Jak zainstalować system U-Rail?

Zasilacz musi być najpierw podłączony do źródła zasilania. Przed zamocowaniem śrub i kołków do szyn, należy zaznaczyć kierunek na suficie. Jeżeli szyna nie może być przymocowana bezpośrednio do sufitu, dostępne są podkładki dystansowe. Przymocować lampy do szyn.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, do instalacji systemu elektrycznego należy zatrudnić elektryka.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.