Oprawy wpuszczane 12V

Oprawy wpuszczane 12V

Niskonapięciowe oprawy wpuszczane 12V są dyskretne, subtelne, a jednak bardzo obecne.
Nie stanowią głównej atrakcji. Są dyskretnie umieszczone we wnęce sufitu podwieszanego, dzięki czemu nie zajmują dużo miejsca. Zapewniają jednak mocne oświetlenie. Niskonapięciowe oprawy wpuszczane to coś, co każdy pokocha i nigdy nie będzie chciał stracić. Są one ekspertami w dostarczaniu punktowego, efektywnego światła. Dowiedz się więcej o naszych oprawach wpuszczanych 12V

Jak mogę zainstalować niskonapięciowe oprawy wpuszczane?

Instalacja konwencjonalnych lamp sufitowych jest trudniejsza. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące tego typu pracy, zapytaj profesjonalistę. Oto, co on zrobi: Wywierć otwór przez sufit podwieszany, za którym znajduje się pusta przestrzeń. Należy to zrobić zgodnie z wymiarami. Wymiary znajdują się w szczegółach produktu. Następnie podłącza przewody i wkłada niskonapięciowy reflektor wpuszczany w otwór. To wszystko.

Jak głęboko można zainstalować oprawy wpuszczane 12V?

Są one kompaktowe i łatwe do przechowywania. Są o wiele bardziej kompaktowe i płaskie niż lampa sufitowa, która zajmuje zbyt dużo miejsca w pomieszczeniu. Podczas instalacji opraw wpuszczanych 12V należy zwrócić uwagę na wymiary i odległości. Szczegóły te dostępne są w opisie produktu lampy lub w instrukcji montażu.

Jakiej ochrony potrzebuje niskonapięciowa lampa wpuszczana?

Reflektory wpuszczane można wykorzystać do dodania światła i stylu do spa z wolnostojącą wanną lub tropikalnym prysznicem. Reflektory te stanowią harmonijne, funkcjonalne źródło światła w Twojej łazience. Nie są one jednak bezpieczne, jeśli nie zapewni się odpowiedniego poziomu ochrony. Połączenie elektryczności i wilgoci nie jest dobrym rozwiązaniem. Niskonapięciowe, wpuszczane reflektory punktowe muszą być chronione przed wnikaniem wilgoci. Dotyczy to nie tylko łazienki, ale również kuchni ze względu na opary.

O odpowiedni stopień ochrony należy zapytać elektryka. Łazienki mają specjalne wymagania, z czego on sam doskonale zdaje sobie sprawę. Stopień ochrony IP lampy powinien być wyższy, jeśli znajduje się ona w pobliżu prysznica lub wanny.

Czy można zasilać oprawy wpuszczane 12V za pomocą transformatora?

Tak, zawsze. Wymagają one do pracy niższego napięcia i nie mogą być podłączone do normalnej sieci zasilającej (230 V). Do przetworzenia napięcia sieciowego 230 V niezbędny jest transformator, zasilacz lub sterownik LED. Niskonapięciowe źródła światła mają tę zaletę, że mają dłuższą żywotność niż podobne lampy o wysokim napięciu.
Wskazówka: Przy montażu niskonapięciowych opraw wpuszczanych należy pamiętać, aby znajdowały się one w odległości co najmniej sześciu cali od innych elementów. Transformator nie powinien znajdować się zbyt blisko lampy ze względu na wydzielanie ciepła.

Czy niskonapięciowe oprawy wpuszczane mają również funkcję ściemniania?

Ściemnialne oświetlenie jest niezbędne dla tych, którzy chcą czuć się bardziej komfortowo. Nie ma takiej potrzeby. Niskonapięciowe oprawy wpuszczane można ściemniać za pomocą odpowiedniego ściemniacza. Ważne: Transformator również musi być ściemnialny. Dlatego ściemniacz powinien być odpowiedni na taką ewentualność.

Czy niskonapięciowe oprawy wpuszczane są dostarczane w zestawach?

O wiele bardziej praktyczny jest zakup opraw wpuszczanych w zestawie składającym się z 10, a nawet trzech sztuk.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.