Reflektorki i spoty

Reflektorki i spoty

Być może masz wyjątkową pamiątkę z ostatniej podróży lub ulubione zdjęcie, które chciałbyś oprawić w piękną ramkę. Dobrym pomysłem jest ich wyeksponowanie, najlepiej za pomocą światła. Spoty i reflektory sufitowe są świetne do tworzenia oświetlenia otoczenia. Można je również wykorzystać do celów praktycznych. Za pomocą tych opraw można oświetlać całe pomieszczenia lub klatki schodowe. Wystarczy zakupić odpowiednią liczbę spotów w zależności od przeznaczenia, a następnie indywidualnie dopasować ich położenie.

W jaki sposób montuje się spoty sufitowe i reflektory punktowe?

Nie jest to trudne, ale w przypadku opraw wpuszczanych jest to nieco bardziej skomplikowane. Sufitowe oprawy punktowe i reflektory punktowe są zazwyczaj mocowane do sufitu za pomocą wspornika. Należy użyć odpowiednich śrub. Bez obaw: większość lamp zawiera kołki rozporowe i wkręty, które nadają się do sufitów betonowych.

Istnieje kilka kroków związanych z instalacją opraw wpuszczanych. Aby zainstalować oprawy wpuszczane, należy wywiercić otwór w suficie podwieszanym. Następnie należy podłączyć lampę do gniazda i wcisnąć ją w otwór. Chociaż nie jest to trudne, w razie potrzeby można skorzystać z pomocy elektryka.

Jak zaplanować rozmieszczenie reflektorów sufitowych?

Po pierwsze, zadaj sobie pytanie, czy naprawdę chcesz oświetlić całe pomieszczenie. A może chcesz oświetlić tylko piękne przedmioty, takie jak zdjęcia bliskich lub szczególne chwile. W pierwszym przypadku będziesz potrzebował więcej miejsc. Te spoty mogą rozjaśnić wnętrze i podkreślić niebezpieczne miejsca, takie jak występy lub stopnie. Wskazówka: Nikt nie lubi być oślepiony. Jest to nie tylko nieprzyjemne, ale w pewnych okolicznościach może być również niebezpieczne. Na przykład na schodach. Dlatego lampy nie powinny być umieszczane w sposób, który powoduje ich oślepianie.

Jaka odległość powinna być zachowana pomiędzy reflektorami sufitowymi?

Zasadą jest, że wszystko zależy od wymagań co do jasności i przestrzeni. Tabliczka znamionowa na lampie wskazuje minimalną odległość od powierzchni, którą lampa powinna być w stanie oświetlić. Ta informacja jest niezwykle przydatna. Zaufani elektrycy mogą również służyć dobrą radą. W razie wątpliwości nasz zespół ekspertów chętnie udzieli fachowej porady. Poniżej znajdują się ich dane kontaktowe.

Jaka liczba reflektorów sufitowych jest potrzebna do jednego pomieszczenia?

Zawsze zadawaj sobie pytanie, jaki rodzaj przestrzeni chcesz uzyskać. Co powinien oświetlać reflektor w Twoim pomieszczeniu? Należy również zwrócić uwagę na strumień świetlny. Zasadą jest, że 806 lumenów równa się mocy 60-watowej żarówki. Jest to przykład, który wielu klientom wyda się bardziej przydatny. Pamiętaj, że z wiekiem wzrok staje się coraz mniej ostry. Dlatego dobrze jest mieć trochę więcej światła w swoim pokoju.

Czy spoty muszą być wyposażone w transformator?

Zazwyczaj do spotów sufitowych i reflektorów dołączony jest transformator. Umożliwia on bezpośrednie podłączenie lampy do napięcia 230 V. Po zainstalowaniu sterownik jest ukryty w pudełku. Sterownik nie będzie stanowił problemu dla dekoratorów wnętrz, którzy przywiązują dużą wagę do jakości.

Co jest lepsze: LED czy halogen?
Czy istnieje lepsze źródło światła? Stawiamy sprawę jasno: LED. Mają one wiele zalet.

Oszczędność kosztów: 60% w porównaniu z lampami halogenowymi
Lampy LED mają długą żywotność do 50.000 godzin. Oznacza to ponad 34 lata pracy przy użytkowaniu przez 4 godziny dziennie.
Kolor światła może być wybrany przez Ciebie. Diody LED nie są zimne ani niebieskawe. Ten przesąd jest głęboko zakorzeniony.


Czy istnieją ściemniane reflektory sufitowe i punktowe?

Sufitowe reflektory punktowe i spoty muszą mieć funkcję ściemniania. Dzięki temu można dopasować jasność do nastroju i okazji. W szczegółach produktu w sklepie można sprawdzić, czy dany model posiada funkcję ściemniania. Tabela zawiera wizualny przegląd wszystkich parametrów i innych funkcji.

Jak oświetlić obraz lub wazon?

Jeśli spot można łatwo przechylić, jest to możliwe. Zazwyczaj jest to możliwe, choć nie zawsze tak jest. Ważne jest, aby uważnie przeczytać opis produktu. Można też sprawdzić na zdjęciach w sklepie, czy dany spot sufitowy jest możliwy do usunięcia.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.