Oświetlenie meblowe wpuszczane

Oświetlenie meblowe wpuszczane

Oświetlenie meblowe wpuszczane rozjaśni wnętrze każdej szafy
Oświetlenie meblowe obejmuje oświetlenie w szafach, regałach, szafkach z szufladami, witrynach i komodach. Robi to dyskretnie i bez rzucania się w oczy. W tej lampie nie chodzi o modny design. Są minimalistyczne i dyskretne, a ich jedynym zadaniem jest dawanie światła.

Wpuszczane oprawy meblowe są więc ważne pod względem estetycznym. Te niewielkie oprawy są ukryte w drewnie i w efektowny sposób eksponują zawartość witryny. To właśnie one sprawiają, że limitowana edycja płyt winylowych lub kolekcja DVD nabiera blasku. Scena wymaga perfekcyjnego oświetlenia, nie tylko w teatrze.

Jak zamontować oprawy meblowe wpuszczane?

Istnieje wiele możliwości, a żadna z nich nie jest trudna.

Pierścień z tworzywa sztucznego można przymocować do gładkiej powierzchni, a następnie umieścić w nim oprawę. Zaleta: Nie ma potrzeby wiercenia w meblach. Wadą jest to, że całość jest o około 1-2 cm większa.
Można zastosować sprężynę montażową. W tym celu należy wywiercić ślepy otwór, przez który można włożyć mocowanie sprężyny. Po złożeniu sprężyny powinno być ok. Sprężyna po złożeniu traci ok. 5 cm z każdej strony. Sprężyna jest również widoczna.
Można wywiercić otwór, przez który zatrzaskuje się uchwyt. W tym przypadku wszystko pozostaje płaskie i widać tylko ramę. Jest to idealne rozwiązanie dla regałów z książkami i witryn.
Długa rama wymaga wgłębienia w drewnie, które jest wydłużone. Wymiary rowka znajdują się w szczegółach produktu.

Czy wpuszczane oprawy meblowe są płaskie?

Oprawę można zamontować w wywierconym wcześniej otworze nieprzelotowym tak, aby była zlicowana z meblami. Te praktyczne oprawy są jednak bardzo płaskie. Nie powinny one zmieniać wyglądu mebli.

Jakiej wielkości powinien być otwór montażowy?

To zależy od wielkości wpuszczanej lampy meblowej. W instrukcji montażu dołączonej do oprawy znajdziemy informację o wielkości otworu. Następnie należy zaznaczyć otwór zaślepiający.

Jakie są najlepsze żarówki do wpuszczanych opraw meblowych?

Wiele wpuszczanych opraw meblowych wykorzystuje technologię LED. Żarówki LED są zawsze mądrym wyborem. To źródło światła jest lepsze pod każdym względem. Są o 60% bardziej wydajne niż tradycyjne żarówki i zużywają do 90% mniej energii niż żarówki halogenowe.LED to przyszłość i teraźniejszość. Technologia halogenowa odeszła do lamusa. Chociaż lampy halogenowe są nadal dostępne w oświetleniu meblowym, stają się coraz rzadsze. Zalecamy podjęcie mądrej decyzji o przejściu na technologię LED.

Czy ściemniane oprawy meblowe do zabudowy są możliwe?

Zwróć uwagę na to, czy w opisie produktu jest mowa o tym, że oprawa może być ściemniana. Jeśli nie ma wzmianki o ściemnianiu, prawdopodobnie funkcja ta nie jest oferowana.

Czy oprawy meblowe wpuszczane występują w zestawach?

Tak. Zdarza się, że oprawy występują w zestawach po trzy sztuki. Lampy meblowe wpuszczane nie są często dostępne w zestawach po 3 sztuki. Najprawdopodobniej kupisz więcej niż jeden zestaw, nawet jeśli nie zamówisz zestawu.

Czy lampy meblowe wpuszczane można kupić również z czujnikiem?

Światło powinno zapalać się wtedy, kiedy jest potrzebne. Oprawy meblowe wpuszczane, które posiadają czujnik to mądry wybór. Informacja ta znajduje się w szczegółach produktu.

Czy mają Państwo również uchylne powierzchnie wpuszczane?

Aby lepiej wyeksponować najdalszy kąt szafy lub w wyjątkowy sposób wyeksponować ulubioną pamiątkę z wakacji w gablocie, pochyl jedno miejsce. W opisie produktu znajdziesz informację, czy Twój model można przechylać lub regulować.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.