Oświetlenie meblowe

Oświetlenie meblowe

Oświetlenie meblowe - zarówno funkcjonalne jak i piękne
Oświetlenie meblowe jest dyskretne i niewielkie. Są małe i niepozorne, ale szybko przekonasz się, że warto było w nie zainwestować. Oświetlenie meblowe może dostarczyć wiele satysfakcji i otworzyć świat możliwości dla kreatywności. To praktyczne i niezawodne rozwiązania.

Oświetlenie meblowe możesz zamontować na szafie w salonie jako niewidoczne lampy, które oświetlą sufit. Stworzy to piękny i nastrojowy klimat.
Powinieneś wyeksponować swój duży regał na książki, jeśli lubisz czytać i masz duży regał. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się oprawy meblowe.
Kolekcjonerzy, którzy chętnie eksponują swoje zbiory, również mogą wyposażyć swoje ekspozytory w oświetlenie meblowe.
Nie ma nic gorszego, niż codziennie rano wyjmować ubrania z szafy i nie widzieć, co się w niej ma. Odpowiedzią na to jest oświetlenie szafy - za pomocą opraw meblowych można oświetlić wnętrze szafy.
Gotowanie utrudniają cienie na blacie kuchennym. Dzięki podszafkowym oprawom meblowym można bez problemu gotować.

W jaki sposób montuje się oprawy meblowe?

Istnieją trzy możliwości:

1) Umieszczenie opraw na płaskiej powierzchni poprzez zamontowanie plastikowego pierścienia. Nie będzie to wymagało wiercenia otworów w meblu, jednak wysokość mebla może być zwiększona o 1-2 cm.

2) Wykonać ślepy otwór w ścianie i zamontować oprawę za pomocą sprężyny montażowej. Po zmontowaniu sprężyny, gotowe. Sprężyna widoczna jest z prawej i lewej strony oprawy, zajmując około 5 cm.

3.) Wywierć w podłożu otwór, przez który zamocujemy oprawę. Otwór nie jest zbyt wysoki i nie odsłania żadnych innych elementów poza oprawą. Jest to najlepsze rozwiązanie dla regałów i witryn.

Jakie są różne rodzaje okuć meblowych?

Ogólnie:

Lampy meblowe wpuszczane
Reflektory wysięgnikowe
Oświetlenie do mebli pod szafkami
Szczegółowe informacje:

Wpuszczane oświetlenie meblowe jest prawie niewidoczne i wtapia się w drewno. Ma ono wiele zalet, jeśli chodzi o technikę oświetleniową. Daje taki sam efekt jak oświetlenie meblowe nad głową i reflektory wysięgnikowe.


Reflektory wysięgnikowe są przeznaczone do montażu na meblach. Te reflektory są idealne do wyświetlania książek, rzeźb i innych przedmiotów, które zasługują na szczególną uwagę. Zapewniają one doskonałe oświetlenie, które tworzy atmosferę.

Najlepszym miejscem do zastosowania podszafkowych lamp meblowych jest kuchnia. Powierzchnia robocza wymaga optymalnego oświetlenia. Czasami oświetlenie jest niewystarczające, ponieważ wiszące szafki blokują światło z lampy sufitowej. Aby zapewnić dobrą widoczność podczas krojenia warzyw, warto zastosować żarówki podszafkowe. Podpowiedź: Samoprzylepne paski LED mogą być prostym rozwiązaniem. Nie wytwarzają one ciepła, więc idealnie nadają się do opraw meblowych.

Oświetlenie meblowe natynkowe montuje się na meblach, a nie w nich. Nie są one chowane w szafie i muszą być montowane oddzielnie. Ich zaletą jest to, że doświetlają ciemne kąty i dają piękne, nastrojowe oświetlenie.

Jaka technika oświetleniowa jest najlepsza do oświetlenia mebli?

To pytanie chyba nikogo nie zaskoczy. Technologia LED ma wiele zalet. Oto tylko kilka z nich:

Żarówki LED są o 60% bardziej wydajne niż lampy halogenowe. Oszczędności mogą sięgać nawet 90% w porównaniu do tradycyjnych żarówek.
Diody LED mogą być wielokrotnie włączane i wyłączane, dlatego nie są podatne na przełączanie.
Po 50 000 godzin użytkowania, diody LED ulegają awarii. Po 4000 godzin żarówki halogenowe muszą zostać wymienione.
W jakich pomieszczeniach stosuje się oświetlenie meblowe?
Meble można znaleźć wszędzie, także w piwnicy i na strychu. Oto kilka sugestii:

Oprawy podszafkowe w kuchni
Sypialnia: Aby rozjaśnić wnętrze szafy, lub nastrojowo oświetlić łóżko.
Pokój dzienny: Aby uatrakcyjnić regał na książki lub witrynę.
Aby półka na zabawki była bardziej atrakcyjna dla dzieci w pokoju dziecięcym.

Czy lampy meblowe muszą być podłączone do prądu?

Jeśli chodzi o oświetlenie meblowe, masz dwie możliwości. Możesz albo skorzystać z gniazda wtykowego, albo z baterii. Model zasilany bateriami jest zalecany, jeśli nie chcesz, aby kable się plątały. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w opisie produktu.

Czy oświetlenie meblowe może być włączane i wyłączane automatycznie?

Jest to możliwe w przypadku opraw wyposażonych w czujnik ruchu. Można je również obsługiwać ręcznie za pomocą włącznika. Czujnik ruchu to niezwykle praktyczne rozwiązanie. Włącznik światła jest uruchamiany w momencie otwarcia szafy. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Czy są jakieś znaki bezpieczeństwa pożarowego, na które muszę zwracać uwagę?

Jeszcze kilka lat temu trzeba było zwracać uwagę na "M" w symbolach przeciwpożarowych. Tylko w ten sposób można było zapewnić bezpieczną eksploatację okuć meblowych, pod warunkiem, że były one prawidłowo zamontowane. Dziś sytuacja jest zupełnie inna. Oznakowanie nie jest już konieczne.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.