Oprawy wpuszczane ścienne

Oprawy wpuszczane ścienne.

Oprawy ścienne, oprawy schodowe i oprawy wpuszczane w ścianę - niewielkie rozmiary i wysoka skuteczność świetlna
Oprawy wpuszczane w ścianę to idealny wybór dla tych, którzy nie przepadają za ozdobnymi lampami, takimi jak żyrandole. Mimo że są one wizualnie przeciwstawne, oferują wiele przekonujących zalet. Oprawy ścienne wpuszczane

Zostały zaprojektowane tak, aby zajmowały mało miejsca i nie wystawały ze ściany.
Tworzą piękne otoczenie oświetleniowe - obudowa oprawy wtapia się w tło, dzięki czemu wyraźnie widoczne jest tylko światło.
Zapewniają naturalne oświetlenie i dobrze pasują do nowoczesnych wnętrz.
Łączy w sobie funkcjonalność i purystyczny design
Oprawa ta jest bardzo popularna zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę na stopień ochrony IP (patrz poniżej).
Wskazówka: Wpuszczane lampy ścienne są popularne do oświetlania korytarzy, klatek schodowych i schodów. Nie powiększają one przestrzeni, a mimo to dają przyjemne i równomierne światło.

Jakie są możliwości instalacji wpuszczanego oświetlenia ściennego?

Wpuszczane lampy ścienne mają bardzo kompaktową budowę. Nie zajmują one praktycznie żadnego miejsca poza ścianą. Jest kilka ważnych punktów, o których należy pamiętać przy stosowaniu tego typu opraw. Muszą one być wpuszczane w ścianę. Oznacza to, że wymagają one trochę miejsca na ścianie. Nie jest to tak proste jak instalacja standardowej lampy sufitowej. Poproś o pomoc elektryka i przekaż mu instrukcję, jak zainstalować wpuszczane oprawy ścienne.

Instalacja wpuszczanej ściany świetlnej jest tak łatwa, jak to tylko możliwe. Aby uzyskać więcej informacji na temat typów instalacji, prosimy o kontakt z naszym personelem doradczym. Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

Wskazówka: Szczegóły produktu zawierają informacje o przestrzeni potrzebnej do zaplanowania ściany. Szczegóły dotyczące głębokości i szerokości instalacji są zawarte w szczegółach produktu.

Czy potrzebny jest transformator do zasilania opraw wpuszczanych w ścianę?

Tak, jeśli lampa wpuszczana nie jest bezpośrednio podłączona do napięcia 230 V. W tym przypadku należy uwzględnić zasilanie lub transformator podczas instalacji. Można również znaleźć oprawy wpuszczane ścienne, które mają bezpośrednie zasilanie 230V lub lampy z wbudowanym sterownikiem LED. W tych przypadkach transformator nie jest konieczny.

W jaki sposób oprawy ścienne wpuszczane mogą oświetlać schody?

Jednolite, ciepłe i przyjemne światło tworzy piękną atmosferę na schodach. Zapewnia również bezpieczeństwo. Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Oprawy ścienne wpuszczane najlepiej umieścić na niskim poziomie nad schodami, aby je oświetlić. Optymalne położenie oprawy na ścianie zależy od jej rodzaju. Powinna ona znajdować się na wysokości od 20 do 50 cm nad stopniami. Dzięki temu światło nie będzie nikogo razić.

Kinkiety wpuszczane to świetny sposób na oświetlenie schodów.

Doskonała widoczność potencjalnych przeszkód.
Nastrojowe zaakcentowanie elementów architektonicznych
Komfortowo i przyjemnie

Co należy wziąć pod uwagę w przypadku łazienek zewnętrznych i wewnętrznych?

Wpuszczane lampy ścienne nie są przeznaczone do stosowania wyłącznie w pomieszczeniach. Można je stosować również na podwórku. Pamiętaj, aby upewnić się, że modele mają odpowiednią klasę IP. Na zewnątrz najlepiej sprawdzą się modele o stopniu ochrony IP44 lub wyższym. Chroni on lampę przed ciałami obcymi o średnicy większej niż 1 milimetr oraz rozpryskującą się wodą.

Ważne jest, aby pamiętać o klasie IP, gdy w łazienkach i innych pomieszczeniach panuje wysoka wilgotność. Cały proces jest bardziej złożony. Łazienki muszą spełniać przepisy bezpieczeństwa zawarte w normie DIN VDE-0100 część 701. Przepisy te dzielą łazienkę na strefy, które wymagają różnych poziomów ochrony IP i bardzo niskiego napięcia ochronnego. Montaż wpuszczanych opraw ściennych w pomieszczeniach wilgotnych lub mokrych należy pozostawić elektrykowi. Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Czy oświetlenie wpuszczane w ścianę może być sterowane za pomocą przełącznika?

Nieliczne oprawy wpuszczane w ścianę mogą być sterowane bezpośrednio za pomocą przełącznika. W większości przypadków ścienne lampy wpuszczane są sterowane centralnie. Nasz zespół doradców jest do dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe.

Czy istnieją lampy wpuszczane w ścianę z czujnikiem ruchu?

Byłoby wspaniale, gdyby światło włączało się automatycznie, gdy jest potrzebne. W drodze na taras można by zabrać ze sobą tacę z jedzeniem, albo książkę i laptopa. Wówczas trudno będzie sięgnąć do włącznika światła, ponieważ ręce są zbyt zajęte. W takim przypadku najlepszym wyborem będzie czujnik ruchu. Dobra wiadomość jest taka, że wpuszczane oświetlenie ścienne może być sterowane za pomocą zewnętrznego czujnika ruchu. W przypadku jakichkolwiek pytań, skontaktuj się z naszym zespołem wsparcia. Poniżej znajdują się dane kontaktowe.

Czy oprawy wpuszczane w ścianę mogą być stosowane z technologią LED?

Oprawy wpuszczane w ścianę z nowoczesną technologią LED są niezwykle popularne. Za pomocą tych opraw można tworzyć ciekawe efekty świetlne, nastroje i projekty oświetleniowe. Technologia LED to także najlepszy wybór dla oświetlenia. Oto korzyści płynące z zastosowania technologii LED

Oszczędność energii do 90% w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami i aż 60% w porównaniu z lampami halogenowymi.
Jest to rozwiązanie niemal bezobsługowe.
Lampy i żarówki LED mają gwarancję trwałości nawet do 50 000 godzin.
Nowoczesna technologia LED jest trwałym źródłem światła.
Diody LED emitują 100 procent jasności natychmiast po włączeniu.
Nowoczesna technologia LED pozwoliła stworzyć kompaktowe projekty, które zachwycają.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.