Oczyszczacze powietrza UV i lampy UVC do dezynfekcji

Oczyszczacze powietrza UV i lampy UVC do dezynfekcji

Oczyszczacze powietrza UV-C mogą być doskonałą alternatywą dla regularnego wietrzenia pomieszczeń, szczególnie w okresie zimowym i jesiennym. Nowoczesne urządzenia są bezpieczniejsze w użyciu i obniżają ryzyko zachorowań w domu i w pracy.

Co to jest UV-C?

Promieniowanie ultrafioletowe (UV), które jest wytwarzane przez światło słoneczne, można podzielić na UV-A i UV-B. Promieniowanie UV-C ma długość fali pomiędzy 100 a 280 nanometrów. Jest ono pochłaniane przez warstwę ozonową atmosfery. Lampy UV-C są dostępne w handlu i pełnią zarówno funkcję wirusobójczą, jak i bakteriobójczą. Ponieważ promieniowanie może być niebezpieczne dla ludzi i zwierząt, oczyszczacze powietrza posiadają obudowę, która zapobiega wydostawaniu się niebezpiecznego światła UV-C na zewnątrz.

Jaka jest zasada działania lamp UV-C?

-Obudowa z metalu/plastiku
Chroni urządzenie przed promieniowaniem UV-C
-Lampy UV-C
Światło UV-C zabija bakterie i wirusy znajdujące się w powietrzu.
-Funkcja przepływu
Obudowa zasysa powietrze od dołu, a następnie jest ono napromieniowywane przez promieniowanie UV-C.

Co to jest filtr HEPA?

Każda lampa UV-C posiada dodatkowy komponent: filtry powietrza. Filtr przeciwpyłowy lub filtr cząstek stałych to minimum, które zatrzymuje włosy i kurz.

W zależności od modelu, można dodać filtry z węglem aktywnym, aby zredukować nieprzyjemne zapachy lub wysokiej jakości filtr HEPA.
HEPA to wysokowydajny filtr cząstek stałych, który usuwa cząstki mniejsze niż 1 um. Zanieczyszczenia te obejmują pyłki, aerozole i cząsteczki dymu, a także wirusy i bakterie.

Gdzie oczyszczacze powietrza UV-C mogą być użyteczne?

-Zmniejszone ryzyko rozprzestrzeniania się chorób w prywatnych pomieszczeniach
-Redukcja ryzyka, np. w biurach, poczekalniach lub pomieszczeniach o otwartej strukturze
-Łatwa i szybka dezynfekcja przedmiotów codziennego użytku
-Czyste i świeże powietrze. Eliminacja intensywnych zapachów.

W celu prawidłowego użycia należy zapoznać się z instrukcją.

Lokalizacja
Oczyszczacz powinien być umieszczony na środku pomieszczenia, nie przy ścianie lub za meblami. Zapewni to optymalną cyrkulację powietrza. Zaślepki umożliwiają umieszczenie większości produktów niemal w dowolnym miejscu.

Zasilanie
Maksymalna powierzchnia, jaką może zajmować konkretna lampa UV-C, zależy od opisu artykułu. Najlepiej stosować mniejsze produkty, np. Niewielką lampę o niższej mocy. 20 W.

Czas działania
Oczyszczacze powietrza są w stanie pracować 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Kiedy pomieszczenie jest używane, np. w gabinecie lekarskim w godzinach pracy, sensowne jest użycie lamp UVC.

Czy światło UV-C jest niebezpieczne?

Światło UV-C może być bardzo niebezpieczne zarówno dla ludzi jak i zwierząt. Światło UV-C może uszkodzić skórę i oczy, a także powierzchnie. Na przykład, przebarwione powierzchnie mogą zostać uszkodzone.

Promieniowanie UV-C może być szkodliwe, jeśli nie zostanie usunięte z urządzenia. Wszystkie produkty bakteriobójcze UV-C są bezpieczne, jeśli pozostają wewnątrz urządzenia. Obudowa jest zabezpieczona śrubami przed dziećmi.

Możliwa jest dezynfekcja powierzchni za pomocą nieosłoniętych lamp UV. Ten rodzaj sterylizacji jest najczęściej stosowany w sektorze komercyjnym. W autobusach.

Nie ignoruj instrukcji bezpieczeństwa. Traktuj poważnie instrukcje producenta. Podczas włączania nie patrz na lampy ani nie noś długich ubrań.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.