Lampy wiszące z materiału

Lampy wiszące z materiału

Lampy z abażurem i materiałowe lampy wiszące to doskonałe źródło ciepłego oświetlenia

Każdy marzy o przytulnej atmosferze we wnętrzu swojego domu. Jaki jest najlepszy sposób na osiągnięcie tego efektu? Kluczem są odpowiednie meble. Oświetlenie jest kluczowym elementem. Do wyboru jest wiele opcji: lampy podłogowe i stołowe, a także kinkiety i lampy wiszące. Lampy wiszące z tkaniny, między innymi, tworzą ciepłe, przytulne i domowe środowisko z najlepszym światłem.

Jakiej wielkości powinien być klosz do lampy?

To jest oczywiste. Ale co to właściwie znaczy? Czy szukasz średnicy 50 cm, czy 60 cm? A może nawet 100. Jeśli lampa ma być zamontowana nad stołem, to powinna znajdować się co najmniej 80-100 cm od blatu stołu. Wysokość montażu jest taka sama. Lampa powinna być o około 30 cm krótsza niż blat Twojego stołu. Zmierz swój stół, aby znaleźć odpowiedni rozmiar lub najlepszą lampę. Kwadratowy lub okrągły stół będzie wyglądał świetnie z parą okrągłych lamp. Wyglądają one świetnie i są bardzo stylowe.

Prostokątny stół może być zwieńczony dużymi, długimi lampami wiszącymi. Zapewniają one doskonałe światło do czytania, gotowania i odrabiania lekcji. Jedna rada: duża lampa nie jest konieczna do oświetlenia prostokątnego stołu. Wystarczy kilka mniejszych lamp. Zapewnią one tak samo piękne, doskonałe oświetlenie, jakiego potrzebujesz, a przy tym będą wyglądać modnie.

Jakiej wielkości powinna być lampa wisząca z materiałowym kloszem, która swobodnie wisi w pomieszczeniu?

Średnica lampy nie powinna przekraczać 1/12 długości pomieszczenia. Po znalezieniu odpowiedniej lampy, nie należy jej ustawiać w sposób zasłaniający przestrzeń salonu lub przedpokoju. Minimalna odległość między powierzchnią podłogi a dolną krawędzią lampy powinna wynosić 210 cm.

Jakie są najpopularniejsze kolory lamp wiszących z materiałowym kloszem?

Dostępne są wszystkie odcienie szarości, beżu i brązu. Tak brzmi krótka, prosta odpowiedź. Nie jest to jaskrawy odcień malinowego sorbetu, ani jaskrawa zieleń. Lampę wiszącą z tkaniny można zamówić w dowolnym kolorze, także żółtym, zielonym czy niebieskim. To nie jest niespodzianka! Ale nadal modne będą takie kolory jak szary, brązowy, biały, czarny i beżowy.

Czy brzmi to trochę nudno? Może i brzmi nudno, ale tak nie jest. Nawet jeśli odcień tkaniny może być w innym kolorze, projekt lampy może być nadal bardzo wyjątkowy. Lampa wisząca z tkaniny powinna zapewniać nie tylko piękne światło, ale i przytulność. I dokładnie to robi! Nie jest to najbardziej rzucająca się w oczy lampa wisząca, ale wyróżnia się elegancją. Jest niezwykle nastrojowa i rozprasza przez siebie światło, co zapewnia optymalną jasność. Możesz ją nawet harmonijnie zestawić z innymi meblami. Tę lampę można łatwo dopasować do innych elementów wyposażenia.

Czy lampy wiszące z tkaninowymi kloszami można również ściemniać?

Oczywiście, że można. Można, jeśli się chce. Zanim dokonasz zakupu, pamiętaj o kilku rzeczach. Możliwe jest, że lampa może być ściemniana, a komponenty potrzebne do jej ściemniania mogą się różnić w zależności od modelu. Nie musisz się o to martwić: lampy można łatwo podzielić na różne warianty. Który z nich? To proste:

Wariant 1: Lampa wisząca z kloszem z tkaniny i zintegrowanymi diodami LED

Ściemnialność produktu określa jego zdolność do ściemniania. Czy jest to możliwe? Łatwo jest zobaczyć szczegóły produktu. Powinno tam być napisane "Dimmable - yes" Jedyne czego brakuje to zewnętrzny ściemniacz.

Wariant 2: Lampa wisząca z kloszem z tkaniny i wymiennymi źródłami światła

Aby ściemniać takie lampy, potrzebny jest odpowiedni ściemniacz zewnętrzny. Tak to właśnie działa. To jednak nie koniec. Niezbędna jest jeszcze odpowiednia żarówka. A dokładniej... LED. Nie trudno się o tym przekonać. W każdej lampie wiszącej, która posiada klosz z tkaniny, można zastosować żarówki LED. Należy zwrócić uwagę, czy w szczegółach produktu wyraźnie zaznaczono, że wybrana przez nas żarówka LED jest ściemnialna. No i proszę. Możesz regulować jasność i zmniejszać ją do woli.

Wariant 2b: Lampy wiszące z abażurami z tkaniny i źródła światła smart home wymienne

Ten wariant na pierwszy rzut oka wygląda bardzo podobnie do swojego poprzednika. Jest bardzo podobny. Jest jednak pewna subtelna, ale kluczowa różnica. W tych lampach nie zastosowano ściemnialnych żarówek LED, ale inteligentne żarówki.

Dzięki nim można ustawić warunki oświetleniowe, przyciemnić światło, symulować obecność i wiele więcej. Wszystko to można zrobić za pomocą smartfona. Żarówka, sieć WLAN i telefon komórkowy muszą być ze sobą połączone. W Philips Hue jest to mostek, natomiast w Osram Smart+ jest to bramka. Inteligentne żarówki mogą być również sterowane zdalnie, bez telefonu i WLAN. Zdalne sterowanie jest tu słowem kluczowym.

Czy lampy wiszące z tkaniny mają regulowaną wysokość?

To wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz. Możliwość regulacji wysokości jest bardzo przydatna. Nie trzeba utrzymywać lampy wiszącej za każdym razem w tej samej długości. Można ją regulować w zależności od sytuacji lub wysokości stołu.

Wysokość lampy można skrócić lub wydłużyć za pomocą mechanizmu regulacji wysokości w lampie lub za pomocą ramienia lampy, które posiada wiele przegubów. Szczegóły produktu zawierają informacje o możliwościach regulacji wysokości dla każdej lampy. Szczegóły produktu będą zawierać wiersz "Regulacja wysokości", który wskazuje, że jest to "tak". Materiałowe lampy wiszące z regulacją wysokości można znaleźć tutaj.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.