Lampy wiszące witrażowe - Tiffany

Lampy wiszące witrażowe - Tiffany

Wnętrza zyskują niepowtarzalny urok dzięki fantazyjnym wzorom kwiatowym, które Lois Comfort Tifany wykorzystuje do tworzenia witraży. Lampy wiszące z witrażem Tiffany dodają ciepła i komfortu każdemu wnętrzu. Dzieje się tak za sprawą białego światła przechodzącego przez kolorowe szkła. Tworzy to również efekt "gry świateł" i nierównomiernego oświetlenia w całej przestrzeni. Lampy ze sztukaterii szklanej sprawdzają się w miejscach pozbawionych mocnego lub jasnego światła. Potrzebna jest jedynie odpowiednia atmosfera.

Kto jest wynalazcą witrażu Tiffany'ego?

Na pomysł witraży Tiffany'ego wpadł Louis Comfort Tiffany, amerykański artysta i malarz, uważany za jednego z największych artystów secesyjnych. Ta szczególna forma szklanej dekoracji została zainspirowana pucharami, które znalazł w Egipcie w 1870 roku podczas swojej podróży do grobowców egipskich faraonów. Dziewięć lat później założył firmę Tiffany Glass Decorating Company w Nowym Jorku. Firmie tej zlecono również renowację kilku pokoi w Białym Domu. Sukcesy te sprawiły, że barwienie szkła Tiffany'ego stało się bardziej popularne na przestrzeni lat i nadal jest kochane przez wielu.

Lampy wiszące Tiffany były bardzo drogie, zwłaszcza w epoce secesji. Do dziś uważane są za dzieła sztuki i dodają niepowtarzalnego uroku każdemu wnętrzu. Możesz znaleźć witrażowe lampy wiszące Tiffany do każdego pomieszczenia w Twoim domu, niezależnie od tego, czy jest to salon, sypialnia, przedpokój czy sypialnia. Zdecydowanie są one warte wysiłku!

Gdzie kupić lampy witrażowe?

Ze względu na wysoką cenę oświetlenia Tiffany'ego, przez wiele lat trudno było kupić oświetlenie w stylu Tiffany'ego. Obecnie lampy witrażowe dostępne są w wielu sklepach, takich jak MarktKraft.pl. Co ważne jednak, przystępne ceny nie muszą oznaczać niskiej jakości. Każda sprzedawana przez nas lampa witrażowa Tiffany będzie piękna i wytrzyma wiele lat.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.