Lampy wiszące styl klasyczny / antyczny

Lampy wiszące styl klasyczny / antyczny

Jaka jest różnica między stylem antycznym a nowoczesnym?

Glamour i ciemne kolory od dawna kojarzone są ze stylem antycznym. Inaczej jest w przypadku nowoczesnej aranżacji wnętrz. Granice między stylami coraz bardziej się zacierają. Widać to na przykładzie stylu rustykalnego, który występuje w wielu odmianach, niektóre bardzo nowoczesne. Styl skandynawski jest stylem nowoczesnym. Nowoczesny styl antyczny jest podobnie jaśniejszy, ale "antykowany".

 

Co oznacza słowo "antykowany"? Antykowany to ciekawe słowo. Pasuje ono tutaj idealnie. Jest to lepsze określenie niż "antyczne lampy wiszące". To nie są zabytkowe lampy wiszące - one po prostu wyglądają na zabytkowe!

To jest proste do wytłumaczenia. Nieczęsto się zdarza, aby w salonie wisiała zabytkowa lampa wisząca. Może gdyby była to antyczna ozdoba królewska... Ale generalnie każdy, kto kupuje nową lampę wiszącą, wolałby produkt wysokiej jakości, nowy.

Prawdziwy antyk można jeszcze rozważyć do postawienia na szafce lub stole. Tak jest: chociaż między przedmiotami zabytkowymi a prawdziwymi antykami istnieją niewielkie różnice, to jednak każdy z nich można zakwalifikować do stylu antycznego.

Jak wyglądają lampy wiszące w stylu antycznym?

Inspirowane antykiem lampy wiszące dostępne w MarktKraft.pl doskonale wpisują się w styl antyczny. Niestety, ten żyrandol nie jest już dostępny. Lampy wiszące w stylu antycznym można znaleźć w naszym sklepie.

Kilka cech charakterystycznych będzie zawsze widocznych podczas poszukiwań idealnego oświetlenia w stylu antycznym: złoto płatkowe, elementy mosiężne i polerowana miedź. Piękne połączenie błyszczących lamp wiszących i ich zaokrąglonych kształtów dodaje uroku każdemu wnętrzu. Jedna rada: Połączenie światła i kryształu tworzy magiczne efekty. Kryształ pięknie odbija światło, które rozświetla pomieszczenie.

Kolejna rada: Aby uniknąć iluzji przepychu, naucz się postrzegać styl antyczny w nowoczesny sposób. Możesz użyć jaśniejszych kolorów i gładszych powierzchni. Dotyczy to zwłaszcza kolorów i faktur ścian. Jest to świetny sposób na uniknięcie przytłaczającej, staroświeckiej atmosfery.

Jaka żarówka dopełni wygląd lampy wiszącej w stylu vintage?

Tradycyjna żarówka jest najbardziej unikalnym źródłem światła. Niestety, wykorzystuje ona również bardzo starą technologię. Nowoczesne wnętrza powinny być utrzymane w stylu antycznym. Lampy wiszące wykonane w stylu antycznym powinny być wyposażone w technologię LED. Żarówka filamentowa to rodzaj żarówki LED, która nie będzie wyglądała obco. Choć wygląda jak tradycyjna żarówka, to oferuje wszystkie korzyści płynące z technologii LED.

Duża oszczędność energii.

Długa żywotność.

Najlepsze światło - idealne do oświetlania stylów antycznych.

Wysoka odporność na przełączanie.

Natychmiastowa 100% jasność.

Ma antyczny wygląd (choć technologia nie jest antyczna).

Czy jest możliwe, aby lampy wiszące miały regulowaną wysokość?

Istnieją lampy wiszące, których wysokość można regulować. Z tego powodu nie są one antyczne. Mechanizm regulacji wysokości musi pasować do stylu.

Dla klientów, którzy są zainteresowani stylem antycznym, oferujemy mechanizmy regulacji wysokości, które zostały poddane antykalizacji. Taki mechanizm może być również bardzo dyskretny. Warto zwrócić uwagę na nowoczesne lampy wiszące z regulacją wysokości.

Nawet mechanizm regulacji wysokości jest cechą antyczną w stylu antycznym. Jest on nadal tak samo wygodny, jak "nowocześniejszy" (czyli skromniejszy) mechanizm, ponieważ pozwala w każdej chwili zmienić oświetlenie tak, by odpowiadało naszym potrzebom. Możesz jeść przy stole w antycznej oprawie, a także wykonywać inne codzienne czynności.

Jak wysoko nad stołem powinny znajdować się lampy wiszące?

Styl antyczny ma co najmniej jedną wspólną cechę z innymi stylami. Stół jest punktem centralnym wszystkich. To przy nim można jeść, rozmawiać, czytać, a nawet pracować. Do montażu nad stołem idealnie nadają się lampy wiszące o regulowanej wysokości. Nawet najbardziej oszałamiające projekty mogą nie mieć odpowiedniego mechanizmu. Ważne jest, aby wybrać wysokość, która odpowiada Twoim potrzebom. Lampy wiszące, które są montowane nad stołem, muszą być utrzymywane w odległości co najmniej 80-100 cm od górnej części lampy. To sprawi, że stół stanie się centralnym punktem pomieszczenia.

Jakie są połączenia między lampami wiszącymi?

Każdy model charakteryzuje się innym procesem instalacji. Dlatego do każdego produktu dołączona jest szczegółowa instrukcja. Instruktaż najlepiej pozostawić elektrykowi.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.