Lampy wiszące nowoczesne

Lampy wiszące nowoczesne

Atrakcyjną nowoczesną lampę wiszącą można łatwo rozpoznać po jej wyglądzie zewnętrznym. Każdy potrafi odróżnić nowoczesny design od tradycyjnego. W tym przewodniku wyjaśnimy, jak wygląda obecnie nowoczesny design.

Nowoczesne lampy wiszące, a dokładniej ich źródło światła, mogą zawierać zaskakującą liczbę kreatywnych rozwiązań. Dzięki temu przewodnikowi będziesz wiedział, na co zwracać uwagę.

Co sprawia, że lampa wisząca jest nowoczesna?

Nowoczesne jest wszystko to, co nie jest przestarzałe i staroświeckie. Widać to w każdej lampie wiszącej tego typu. Modne są kolorowe szklane klosze o nowych formach oraz lampy wiszące z wyrazistymi drewnianymi elementami.

Dziś filozofia Bauhausu przeżywa swój powrót! Z okazji 100-lecia powstania tego kierunku w 2019 roku powrócą funkcjonalne lampy wiszące. Pojawiają się też futurystyczne projekty, jak np. chromowane elementy, które nadal mają kompaktową formę, ale zachowują dużo chromu. A kreatywne lampy designerskie? Podążają za własną logiką.

Lampa wisząca jest również unowocześniana przez technologię oświetleniową. Jest to niewątpliwie technologia LED.

Wysoka skuteczność świetlna pomaga oszczędzać pieniądze
Niskie zużycie energii przyczynia się do ochrony środowiska
Może trwać do 50x dłużej niż tradycyjne żarówki
Nie jest łatwo się przestawić
Zapewnia jednorodne i wyjątkowo piękne światło
Wskazówki pomocne przy wyborze lampy: Wystarczy wybrać "LED" z filtra "Technologia", aby przejść bezpośrednio do wyszukiwarki lamp LED. Można też spokojnie przejrzeć cały asortyment. Gdy już znajdziesz swoją idealną lampę, po prostu dodaj do niej nowoczesne żarówki LED. To najprostsza metoda na połączenie ulubionego designu z najbardziej zaawansowaną technologią oświetleniową.

Dla nowoczesnych lamp wiszących - jaka wysokość nad stołem jest idealna?

Nowoczesne lampy wiszące z możliwością regulacji wysokości są bardzo modne, ale nie jest to nowa koncepcja. Wiele nowoczesnych lamp wiszących nie ma jednak możliwości regulacji wysokości i nie posiada tej funkcji. Ponieważ są to lampy wizualne, mogą one zrobić dramatyczne wrażenie w każdym pomieszczeniu i nadać mu wyjątkową osobowość. Wysokość lampy wiszącej umieszczonej nad stołem w jadalni powinna wynosić od 80 do 100 cm.

Taka wysokość pozwala na zachowanie odpowiedniej przestrzeni nad głową dla siedzących obok siebie gości. Stół jest również na tyle niski, że może stanowić centralny punkt pomieszczenia i dominować nad całą resztą. Na przykład aneks kuchenny to miejsce, w którym piętrzą się nieumyte naczynia.

Czy nowoczesne lampy wiszące mają możliwość regulacji wysokości?

Lampę wiszącą można uznać za nowoczesną, ponieważ można dowolnie regulować jej wysokość. Rozwiązania techniczne do tego celu nie są zbyt nowoczesne. Takie rozwiązania istnieją już od wielu lat. Nie jest niczym niezwykłym możliwość dostosowania oświetlenia do warunków panujących przy stole (liczba i rodzaj gości, rozmowa, itp.) ...). Nie jest to nowy wymóg. Jest ono nadal aktualne! Nowoczesne lampy wiszące, podobnie jak klasyczne lampy wiszące, posiadają funkcję regulacji wysokości pod warunkiem, że są wyposażone w odpowiedni mechanizm. Nowoczesne lampy wiszące, które posiadają regulację wysokości są wyraźnie oznaczone w sklepie napisem "Regulacja wysokości: Tak". Dzięki temu będziesz wiedział, że lampa posiada taką możliwość regulacji.

Czy nowoczesne lampy wiszące są dostępne z opcją ściemniacza dotykowego?

Ściemniacz dotykowy Kto nie chciałby sięgnąć do lampy wiszącej? Można sięgnąć w górę, dotknąć chromowanej obudowy i zostawić odciski palców. Albo nawet włączyć lampę. Lampy wiszące z możliwością sterowania gestami są bardziej wyrafinowaną opcją dla nowoczesnej lampy wiszącej.

Wystarczy umieścić dłonie pod lampą, a zintegrowane czujniki szybko rozpoznają, że potrzebna jest inna jasność. Te innowacyjne opcje sterowania można znaleźć w oprawach Blue Sticks firmy B-Leuchten. Proszę zwrócić uwagę, że każdy produkt posiada oznaczenia "Dimmable" i "Dimmer". Należy również pamiętać, aby sprawdzić opis produktu pod kątem konkretnej technologii ściemniania.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.