Panele-LED

Panele LED

Czym dokładnie różnią się panele LED od "zwykłych" lamp sufitowych?

Jednym z aspektów panelu LED jest jego konstrukcja: Jest on płaski. Niezwykle kompaktowa technologia LED pozwoliła im na uzyskanie bardzo cienkiego profilu. Lampa może być przechowywana w swoim kloszu, co stanowi nowoczesny i minimalistyczny design. Ponieważ lampa zajmuje bardzo mało miejsca, wnętrze jest bardziej uporządkowane i wydaje się większe. Dla małych pomieszczeń panele LED mogą być atrakcyjną opcją.

Innym aspektem jest świecenie: panel LED emituje światło równomiernie na całej powierzchni, bez efektu olśnienia i jest całkowicie niewidoczny. Jest to znacząca różnica w stosunku do punktowych źródeł światła, takich jak żarówki. Panele LED zapewniają jasne, równomierne oświetlenie pomieszczenia.

Jaka jest różnica między panelami natynkowymi a wpuszczanymi?

Istnieją dwa rodzaje paneli LED: natynkowe i wpuszczane. Panele wpuszczane mogą być montowane w suficie. Dzięki temu zarówno sufit (podwieszany), jak i oświetlenie (panele LED) można połączyć w jedną całość. Panele wpuszczane nie nadają się do każdego sufitu. Nie trzeba jednak rezygnować z tej nowoczesnej techniki oświetleniowej - są jeszcze panele montowane natynkowo. Panele te mocuje się do sufitu w taki sam sposób, jak lampę sufitową.

Czy istnieją okrągłe panele LED?

Możesz wybrać okrągłe źródło światła, jeśli kwadratowa oprawa nie pasuje do danej przestrzeni. Chociaż termin "panel LED" jest zwykle używany do opisania płaskich, montowanych powierzchniowo lub kwadratowych wariantów panelu LED, istnieje wiele innych opraw wpuszczanych, które pełnią tę samą funkcję. Często są one nazywane "downlight". Ostatnio powstały atrakcyjne warianty LED.

Jakiej wielkości są panele LED?

Istnieje wiele rozmiarów i kształtów dostępnych dla paneli LED. Istnieje jednak kilka standardowych rozmiarów, które zostały opracowane. Dla paneli żaluzjowych (do sufitów żaluzjowych) są to rozmiary: 625x625mm / 600x600mm / 1250x625mm /1250x312mm / 1200x300mm. Dla okrągłych paneli LED są to średnice 68mm i 82mm.

Na co należy zwrócić uwagę przy montażu paneli w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach, w których panuje duża wilgotność? Panele LED Wasserdichte Panele LED, tak jak inne lampy w tym zakresie, muszą być chronione w zależności od miejsca i intensywności kontaktu z wilgocią. IP44 chroni przed wnikaniem ciał obcych >= 1mm i rozpryskami wody.

Nasi konsultanci chętnie udzielą informacji na temat innych stref ochronnych w pomieszczeniach wilgotnych, które wymagają wyższego poziomu ochrony dla lamp oraz innych aspektów bezpieczeństwa. Panele LED powinny być instalowane przez profesjonalistów!

W jaki sposób mogę zamontować panele LED na sufitach z płyt gipsowo-kartonowych?

To wszystko zależy od produktu. Jednak do każdego produktu dołączona jest odpowiednia instrukcja montażu. Do montażu paneli LED przez otwór w płycie gipsowo-kartonowej służą sprężyny montażowe do lampy lub dodatkowe zestawy montażowe, np. ramka montażowa.

W jaki sposób montuje się panele LED na suficie? Istnieją dwie możliwości montażu paneli LED w sufitach z płyt gipsowo-kartonowych. Jedną z nich jest wstawienie ich w sufity żaluzjowe lub wbudowanie ich w sufity gipsowo-kartonowe. Panele LED można włożyć w podwieszany dach żaluzjowy. Montaż w suficie żaluzjowym jest lepszym rozwiązaniem niż montaż w płytach gipsowo-kartonowych. Lampa opiera się na suficie, dzięki czemu nie widać żadnych ram ani opraw. Lampa bez problemu wtapia się w ogólny wygląd sufitu. Z tych właśnie powodów sufity podwieszane są często spotykane w budynkach firmowych.

Panele montowane natynkowo mogą być instalowane w taki sam sposób jak zwykłe lampy natynkowe. Zwykle do paneli LED dołączona jest rama montażowa z uchwytami. Wsporniki te wkręca się w otwory w suficie i montuje na lampie. Sufit z płyt gipsowo-kartonowych lub żaluzjowy nie jest wymagany.

Czy istnieją panele LED z możliwością ściemniania lub zmiany koloru?

Panele LED mogą być również wyposażone w funkcję zdalnego sterowania oraz efekt zmiany kolorów RGB. Szczegóły produktu zawierają informacje na temat atrakcyjnych funkcji, które można znaleźć w każdym panelu LED. Informacje te są podane w szczegółach produktu. Wystarczy wstać z kanapy, aby sterować oświetleniem i zmienić kolorystykę pomieszczenia. Wśród najbardziej zaawansowanych znajdziesz panele firm Osram i Paulmann. Ta metoda oświetlenia oferuje ogromny potencjał!

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.