Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu

Prawdą jest, że ludzie zapominają o włączeniu światła, gdy przechodzą korytarzem lub wchodzą po schodach. Dlaczego? Ponieważ wiesz o wszystkim, co znajduje się w Twoim domu. Każdy czasem zapomina wyłączyć światło, gdy je włączy. Światło może pozostać włączone przez wiele godzin i zużywa energię elektryczną, co nie jest czymś, czego ktokolwiek chce.

Lampy sufitowe z czujnikiem ruchu są najlepszym rozwiązaniem w obu tych przypadkach. Światła te mają dwie zalety:

-automatyczne włączanie: zwiększa bezpieczeństwo i oferuje większy komfort

-automatyczne wyłączanie: chroni źródła światła i oszczędza energię elektryczną

Wskazówka dotycząca instalacji lamp sufitowych z czujnikiem ruchu: Upewnij się, że podłączenie lamp zlecił elektryk. Nawet jeśli zadanie polega na doposażeniu istniejącej lampy sufitowej w zewnętrzny czujnik ruchu, instrukcja instalacji dostarczy cennych wskazówek i porad dla elektryków.

Czy lampy sufitowe mogą być doposażone w czujnik ruchu?

Zewnętrzny czujnik ruchu można w zasadzie podłączyć do lampy sufitowej bez konieczności stosowania czujnika ruchu.

Należy również dokładnie rozważyć, czy zewnętrzny czujnik ruchu, np. W przypadku indywidualnego dopasowania, zewnętrzny czujnik ruchu (np. Być może lepszym rozwiązaniem jest zakup nowej lampy sufitowej ze zintegrowanym czujnikiem ruchu.

Zewnętrzny czujnik ruchu będzie wymagał trochę kucia i malowania. Zewnętrzny czujnik ruchu może być dobrą opcją do zastąpienia istniejącego przełącznika.

Co robi czujnik ruchu w lampie sufitowej? Wszystko zależy od tego, jaka technologia jest wykorzystywana do poruszania lampą sufitową. Istnieją dwa rodzaje czujników ruchu: na podczerwień (IR) i wysokiej częstotliwości (HF).

Można stosować wewnętrzne i zewnętrzne czujniki IR. Czujniki te rejestrują obrazy termiczne i reagują na zmiany promieniowania cieplnego włączając oświetlenie. Czujniki IR są zazwyczaj nieco wolniejsze.

Czujniki HF mogą być stosowane wewnątrz pomieszczeń, co czyni je idealnymi do użytku wewnętrznego. Wykrywają one ruch poprzez rejestrację echa emitowanych fal. Na zewnątrz nie zaleca się stosowania czujników ruchu o wysokiej częstotliwości, ponieważ nawet najmniejszy ruch może spowodować włączenie światła. Wyjątkiem są inteligentne czujniki wysokiej częstotliwości. Potrafią one odróżnić ruch człowieka od spadających liści, owadów i deszczu. Czujniki te stają się coraz bardziej powszechne w środowiskach zewnętrznych.

Jak mogę wyregulować czujnik ruchu w plafonie?

O możliwości regulacji czujnika decyduje konkretny produkt. Niektóre lampy mają czujnik ruchu zamontowany na stałe. Inne plafony, a także zewnętrzne czujniki ruchu, można regulować, aby dokładnie dopasować obszar wykrywania.

Najlepiej jest to robić w parach, aby można było szybko sprawdzić, czy czujnik ruchu wykrywa jakikolwiek ruch. Jeśli czujnik ruchu nie zadziała, można zresetować ustawienia, aby spróbować ponownie. Spróbuj ponownie, przechylając i obracając czujnik.

W zależności od produktu można również dostosować inne ustawienia:

Czas świecenia lampy sufitowej. Zasięg czujnika ruchu czułość czujnika zmierzchowego - poziom natężenia światła, przy którym aktywuje się czujnik ruchu. Opcja ta pozwala na dostosowanie plafonu z czujnikiem ruchu do wizji i preferencji użytkownika.

Czy istnieje możliwość nabycia lamp sufitowych z czujnikiem ruchu w wersji zasilanej bateryjnie?

Lampy sufitowe są zazwyczaj zasilane z sieci, więc nie ma opcji zasilania bateryjnego. Nie ma znaczenia, czy lampa jest wyposażona w czujnik ruchu. Istnieją zasilane bateryjnie lampy z czujnikiem ruchu, które można zamontować na suficie lub ścianie. Lampy te nie wymagają okablowania. Lampy te nie wymagają okablowania i można je przymocować za pomocą specjalnej taśmy samoprzylepnej.

To "dodatkowe" oświetlenie nie jest tak wydajne jak lampa sufitowa. Ale za to świetnie nadaje się do nocnego oświetlenia orientacyjnego.

Ważne: Akumulator lampy sufitowej ma jeden duży "problem". Aby wymienić baterię, trzeba użyć drabiny. Możesz zaoszczędzić pieniądze, kupując baterie renomowanych marek.

Obszary zewnętrzne to zupełnie inna sytuacja. Wiele lamp solarnych jest dostępnych z czujnikami ruchu.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.