Lampy sufitowe styl dworkowy / rustykalny

Lampy sufitowe styl dworkowy / rustykalny

Jaka jest różnica między stylem dworkowym a innymi stylami?

Styl country house to prostota, przytulność i brak pośpiechu. Są to cechy, których coraz więcej osób poszukuje w wielkomiejskim zgiełku, gdzie czas nigdy nie stoi w miejscu.

Styl dworkowy to coś więcej niż tylko lampy sufitowe w stylu dworkowym. To m.in. odpowiednie wykończenie ścian, materiały meblowe, dekoracje, harmonizujące ze sobą kolory. Lampa sufitowa, która jest odpowiedzialna za oświetlenie całego pomieszczenia, jest nadal głównym elementem dworkowego designu.

Jaki styl lampy sufitowej jest najlepszy do jakiego pomieszczenia?

W zasadzie każde pomieszczenie wymaga oświetlenia ogólnego. Różne pomieszczenia mogą mieć różne wymagania dotyczące lamp. Lampy sufitowe w stylu dworkowym Pokój dzienny Pokój dzienny jest miejscem, w którym zbiegają się życie domowe. Drewniany stół i ławy mogą służyć do spożywania kolacji z rodziną. Wygodny fotel może służyć do czytania książek. Można też wygodnie rozsiąść się na sofie, wszystko zależy od tego, co kto lubi.

Bez względu na to, jaki styl ma Twój dworek, lampa sufitowa nada mu indywidualny charakter. Jaśniejszy model jest lepszy, jeśli nie chcesz stracić rustykalnego uroku starych wiejskich domów, które nie miały oświetlenia w nocy.

W kuchni znajduje się wiele źródeł światła. Mogą to być oprawy podszafkowe, które montuje się pod szafkami kuchennymi, lub lampy wiszące nad blatami roboczymi. Są one stylowe i mogą być wyposażone w technologię LED. Nowoczesna technologia oświetleniowa nie stoi w sprzeczności z tradycyjnymi stylami.

Przy urządzaniu wnętrza w stylu dworkowym obowiązuje jedna zasada: ludzie, którzy mieszają różne style mebli, aby dopasować je do swoich osobistych gustów, są szczęśliwsi. Ten projekt wnętrza może być bardziej współczesny i rozjaśniony niż styl rustykalny. Może nawet wyglądać na bardziej inspirowany stylem skandynawskim. To działa! Styl skandynawski to nic innego jak skandynawska wersja stylu dworkowego. To przecież oczywiste.

Korytarze, poza wnętrzami wiejskich willi, są często bardzo wąskie i niskie. Oświetlenie sufitowe w stylu dworkowym jest najlepszym wyborem dla korytarzy. Nie zmniejszają one optycznie przestrzeni. Ponieważ lampy mają niewielką wysokość, można oświetlić pomieszczenie w tradycyjnym stylu dworkowym, oszczędzając przy tym cenną przestrzeń.

Reflektory wpuszczane mogą być stosowane w korytarzach, które nie wymagają małych ceramicznych kloszy lub rustykalnych korpusów. Można je zamontować w suficie. Drewniany sufit i lampa staną się jedną spójną całością. Wiele hoteli korzysta z tego typu wyposażenia. Może nie jest to najbardziej tradycyjny styl, ale za to bardzo modny.

Lampa sufitowa może oślepiać, gdy leżysz w sypialni w stylu dworkowym. Jest to szczególnie ważne, gdy reguluje się kierunek padania światła z lamp sufitowych, które mają więcej źródeł światła. Lampy te, skierowane ku górze, zapewniają miękkie oświetlenie i odbijają światło od sufitów i ścian. Lampy te świetnie nadają się do sypialni.

Jaką żarówkę najlepiej połączyć z lampą sufitową w stylu dworkowym?

Lampy sufitowe w stylu dworkowym mają, jak wiadomo, zawsze ciepłą barwę. To ciepłe zabarwienie nie dotyczy tylko korpusu lampy czy materiałów, z których jest wykonana, ale także jej światła czy barwy. Ciepła biel powinna być barwą światła we wnętrzach dworkowych. Nie wyższa niż 3300 kelwinów. Nie jest to dobry wybór dla stylu dworkowego.

Żarówki LED oferują największe możliwości kolorystyczne w barwach światła. Już teraz możesz czerpać korzyści z technologii LED zwracając uwagę na szczegóły produktów w sklepie, a w szczególności na linię "barwa światła".

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.