Lampy sufitowe do sypialni

Lampy sufitowe do sypialni

Twoja sypialnia jest ciemna w nocy, kiedy śpisz. Słońce świeci przez okna i oświetla pokój w ciągu dnia. Mogłoby się wydawać, że sztuczne oświetlenie jest niepotrzebne w Twojej sypialni.

Lampy sufitowe są niezbędnym akcesorium. Jesienne i zimowe poranki mogą być ciemne, więc dobre oświetlenie jest ważne przy ubieraniu się. Niektóre sypialnie nie otrzymują wystarczającej ilości światła słonecznego. Oświetlenie jest również ważne w ciągu dnia, na przykład przy ścieleniu łóżka lub przy porannym wstawaniu.

Oświetlenie musi również podkreślać przytulny charakter przestrzeni. W tym miejscu z pomocą przychodzi lampa sufitowa. Przydatne mogą być również elementy wyposażenia sypialni, takie jak lampki nocne czy meble do stale ciemnych szaf.

Jaki plafon jest najlepszy do sypialni?

Sypialnia powinna mieć jedno przyłącze sufitowe. W przypadku większych pomieszczeń można zastosować wielopunktowe lampy sufitowe, tzn. aby uzyskać odpowiednią jasność, można zastosować lampy z wieloma źródłami światła (w jednym kloszu lub wielu kloszach).

Jak możesz określić, ile światła potrzeba, aby Twoja sypialnia była jasna? Oblicz, ile lumenów (lm) potrzebujesz w sumie. To jest jednostka używana do mierzenia jasności. Liczbę lumenów dla każdego źródła światła można znaleźć w naszym sklepie. Będziesz potrzebował od 100 lm do 150 lm na każdy m2.

Pokój o powierzchni 10m2 będzie potrzebował około 1000-1500 lumenów.

Jakie są najlepsze materiały na lampy sufitowe do sypialni?

Wiele się mówi o tym, jak ważne jest oświetlenie w sypialni. Jednak plafony mogą nie tylko zapewniać światło, ale także podkreślać przytulny wygląd przestrzeni. Lampy sufitowe są często wykonane z drewnianych podstaw i tekstylnych kloszy.

Oba materiały wyglądają ciepło i przytulnie. Światło wydobywające się z lampy sufitowej jest łagodniejsze dzięki tekstylnemu kloszowi. Nie jest to nowy pomysł, ale pomaga wyjaśnić, dlaczego nasi dziadkowie używali tekstylnych abażurów w swoich sypialniach. W przeciwieństwie do dawnych abażurów tekstylnych, które często były pokryte kwiatowymi nadrukami lub miały perforowane wzory i były bardzo proste w użyciu, nowoczesne abażury tekstylne są łatwe w użyciu i trwałe.

Jakie wzory są najlepsze dla lamp sufitowych do sypialni?

Niektóre arcydzieła Bauhausu cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem nawet po ponad stu latach. Ich design jest uproszczony do minimum, co sprawia, że są ponadczasowe i zapewniają maksymalną użyteczność. Nowoczesne meble mają prosty design. W następnym pokoleniu będą tak samo atrakcyjne, jak dzisiaj.

Znani projektanci podjęli się wyzwania stworzenia idealnej lampy sufitowej. Przykładem jest niemiecka firma Bopp. Leonhard Bopp (dyrektor firmy) tak opisuje idealną lampę: "Powinna świetnie wyglądać i zapewniać użytkownikowi możliwość idealnej regulacji jasności lub barwy światła. To są cechy, które według mnie powinna posiadać idealna lampa.

Lampa sufitowa jest doskonałym wyborem do sypialni, w której łączy się praktyczność z ponadczasowością.

Jaka żarówka najlepiej pasuje do lampy sufitowej w sypialni?

Zdecydowanie jest to żarówka LED. Nowoczesne żarówki emitują różne barwy światła, jak wiadomo. Aby lampy sufitowe zapewniały relaksujące światło w sypialni, należy sprawdzić następujące cechy w szczegółach produktu.

Ciepła biel jest zalecana dla wszystkich pomieszczeń mieszkalnych. Aby zapewnić dokładne oddawanie barw, wymagane jest co najmniej Ra 80 lub wyższe. Lumeny: Te obliczenia pomogą Ci określić idealną jasność dla Twojej sypialni. Jest to niezwykle istotne. Ponieważ "waty" nie są dziś wiarygodną wartością. Oprawa: Dzisiejsze diody LED są zaprojektowane jako źródła światła retrofit, nawet jeśli nie są zainstalowane na stałe. Wyposażone są w gwinty, które z łatwością można wkręcić w standardowe oprawy oświetleniowe. Każda lampa sufitowa do sypialni będzie zawierała link do odpowiedniej żarówki LED. Jeśli masz już zamontowaną lampę sufitową w sypialni, to co zrobić, jeśli jej nie ma? Sprawdź jeszcze raz, jaki to typ oprawy i jaki gwint powinna mieć nowa żarówka LED. Ściemnialna: Aby mieć światło LED, które może być ściemniane, informacja o produkcie musi wskazywać (w przeciwieństwie do tradycyjnej żarówki), że żarówka może być ściemniana. Podczas gdy tradycyjne żarówki mogą być ściemniane, żarówki LED niestety nie są. Skontaktuj się z naszym zespołem doradców, aby uzyskać więcej informacji na temat właściwego ściemniacza. Poniżej znajdują się nasze dane kontaktowe. Lampy sufitowe w sypialni Jakie są zalety zastosowania żarówek LED Smart Home w lampach sufitowych w sypialni? Technologia oświetleniowa Smart Home sprawdza się w każdym pomieszczeniu w domu. W sypialni, zwłaszcza w lampach sufitowych, oferują one pewne wyjątkowe korzyści.

Oświetlenie Smart Home może być zaprogramowane tak, aby pasowało do Twojego rytmu okołodobowego. Każdego ranka będziesz budzić się z jaśniejszym światłem lampy sufitowej. Aby zapewnić sobie relaks, możesz ustawić kolor światła na aktywację w ciągu dnia i ciepłą biel na wieczór.

Ustawienie smartfona do ściemniania i wprowadzania zmian: Spójrzmy prawdzie w oczy, prawie każdy ma smartfon przed snem. Czatowanie z przyjaciółmi, przeglądanie Internetu... Możesz użyć swojego telefonu, aby włączyć lub wyłączyć światła, a także zmienić kolor światła. Jest to świetna alternatywa dla ciągłego sięgania po włącznik światła, który nie oferuje wszystkich funkcji.

Wszystkie korzyści płynące z technologii LED są Twoje:

Długa żywotność nawet do 30 lat (przy 4-godzinnym codziennym użytkowaniu). Wysoka odporność na przełączanie (masz swobodę zabawy światłem według własnego uznania). Natychmiastowa 100% jasność (nie musisz czekać, aż światło zapali się przy kolejnym wejściu do sypialni. To jest czas, aby chwycić czapkę). Duże korzyści ekonomiczne i ekologiczne (mniejsze zużycie energii elektrycznej - większa jasność). Last but not least: Brak rtęci

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.