Lampy sufitowe dla dzieci

Lampy sufitowe dla dzieci

Światło do wspaniałej zabawy.

Design i kolor lampy sufitowej dla dzieci jest ważny, ale jest też wiele innych czynników. Można wybierać spośród różnych stylów lamp, w tym "chłopięcych" lub "dziewczęcych", a także wymienić starą lampę na taką, która inspirowana jest najnowszym filmem animowanym. Chodzi o to, aby uzyskać jak najlepszą jakość oświetlenia w sypialni Twojego dziecka. Ten przewodnik pomoże Ci to zrozumieć.

Dlaczego diody LED są najlepszym wyborem do pokoju dziecięcego?

W pokoju dziecięcym należy stosować wyłącznie diody LED. Dotyczy to zarówno lamp sufitowych, jak i innych lamp, do których dzieci mogą łatwo sięgnąć. W przypadku lamp halogenowych w lampach stołowych często dochodzi do poparzenia palców. W pokojach dziecięcych nie zaleca się stosowania żarówek energooszczędnych ze względu na zawartość rtęci.

Diody LED...

Zapewniają optymalną jakość światła (zobacz poniżej, aby dowiedzieć się więcej o wyborze odpowiednich lamp LED do pokoju dziecięcego). nie zawierają rtęci Są odporne na włączanie (lampa nie ulegnie uszkodzeniu, jeśli dziecko użyje włącznika światła). Oszczędzają energię, nawet jeśli lampa sufitowa dla dzieci jest włączona przez całą noc. Ze względu na ich długą żywotność nie ma potrzeby częstej wymiany żarówek

Jaka jasność jest odpowiednia?

Nie muszą Państwo planować określonej liczby watów w każdym pomieszczeniu. W przypadku energooszczędnych źródeł światła, takich jak żarówki LED, ważniejsza jest wartość strumienia świetlnego wyrażona w lumenach. Daje ona informację o jasności, a nie o zużyciu energii (watów).

Odpowiednią jasność pokoju można obliczyć mnożąc powierzchnię sypialni dziecka przez 140 lumenów. Indywidualne preferencje dotyczące jasności pomieszczenia mogą obniżyć lub podwyższyć tę liczbę. W ten sposób można oszacować, jak jasny powinien być plafon.

Przykład: Typowa sypialnia dziecięca z wystarczającą ilością miejsca do zabawy i wypoczynku mierzy około 15m2. Mnożąc 140 otrzymamy całkowitą wymaganą luminancję 2 100 lumenów. Dla średniej wielkości pokoju oznaczałoby to 3-punktową lampę sufitową dla dzieci z 3 źródłami światła o mocy 700 lumenów każde lub 5-punktową lampę z 5 źródłami światła o mocy 400 lumenów każde.

Jaki rodzaj oświetlenia jest najlepszy dla dzieci?

Sypialnia dziecka to połączenie wszystkich pomieszczeń w Twoim domu. Pomyśl o swojej sypialni i pokoju dziennym: Jaki rodzaj światła jest najbardziej efektywny w tych przestrzeniach? W salonie powinno być ciepło i wygodnie. Sypialnia ma światło, które pozwala ubraniom mieć te same piękne kolory, jak te kupione w sklepie.

Lampy sufitowe dla dzieci zapewniają ogólne oświetlenie pomieszczenia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę jakość światła, które emituje żarówka.

Przytulność i żywe kolory wynikają z właściwości światła: oddawania barw i barwy światła. Ciepłe białe światło o temperaturze 2700 kelwinów to komfortowe warunki do wypoczynku. Wskaźnik oddawania barw co najmniej Ra 80 zapewnia ubraniom, rysunkom i kolorowym zabawkom żywe i wyraziste kolory.

Dzieci uwielbiają kolory i relaks. Właściwe oświetlenie może im w tym pomóc.

Szczegóły produktu każdej lampy i lampy ze zintegrowaną technologią LED zawierają informacje o barwie światła i oddawaniu barw.

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.