Lampy sufitowe designerskie

Lampy sufitowe designerskie

Jaka jest nowoczesna designerska lampa sufitowa?

Od designerskich lamp oczekuje się nietuzinkowego designu. To jest właśnie to. Design to coś więcej niż to, co "przyciąga wzrok". Mistrzowie szkoły Bauhaus, tacy jak profesor Wilhelm Wagenfeld, wiedzieli, że prosty, dopasowany do potrzeb projekt może być nie tylko ponadczasowy, ale również stylowy. Carsten Hotzan (dyrektor zarządzający Tecnolumen) mówi: "Nie jest przesadą, że oryginalne klasyki wzornictwa często towarzyszą nam przez dziesięciolecia."

Wiele nowoczesnych designerskich lamp sufitowych jest zatem bardzo prostych w konstrukcji. Jest to możliwe dzięki technologii LED. Pręty są kompaktowym rozwiązaniem oświetleniowym, które pozwala na tworzenie smukłych konstrukcji. Ze względu na swoją prostoliniowość, a także ukierunkowanie na cel, przypominają projekty Bauhaus. Dzięki wysokiej jasności nieokreślonego źródła światła, lampa sprawia wrażenie futurystycznej.

Projekty te są szczególnie pożądane w nowoczesnych pomieszczeniach mieszkalnych.

Designerskie lampy sufitowe w kolorze złotym stanowią efektowny akcent w jasnych wnętrzach. Metaliczne płatki są dziś bardzo popularne. Płatki te nie są gładkie, ale mają unikalną strukturę, przypominającą młotek. O ile złote lampy są świetne w każdym salonie, o tyle ciekawie byłoby mieć taką lampę witającą gości w przedpokoju.

Jeśli chodzi o przytulne meble, drewniane podstawy lamp są najlepsze. Możesz wybierać spośród różnych stylów, w tym nowoczesnych minimalistycznych i skandynawskich. Drewno ma pewien urok i ciepło, które sprawiają, że jest to świetny wybór, aby zwiększyć komfort przestrzeni życiowej.

Szklane klosze nie muszą być półkuliste lub oszronione. Nowoczesne lampy mają cienkie, wysokiej jakości szklane płyty, które ukrywają bardzo jasne diody LED. Jest to proste i czyste, dające złudzenie lekkości, ale nie jest kruche. Ten minimalistyczny design znajduje swoje odzwierciedlenie w kuchni. Harmonizuje z gładkimi frontami ze stali nierdzewnej i urządzeniami sieciowymi.

Która designerska lampa sufitowa najlepiej nadaje się do którego pomieszczenia? Jak zrobić wrażenie na naszych gościach?

Designerska lampa sufitowa to idealne miejsce do zamontowania w salonie. To właśnie tam większość z nas spędza czas, a także nasi goście. Lampa sufitowa to dobry wybór do oświetlenia ogólnego. Potrzebujemy tylko kilku źródeł światła? Chcemy, aby lampa sufitowa była głównym źródłem światła. Należy upewnić się, że lampa sufitowa jest zarówno dekoracyjna, jak i zapewnia wystarczającą ilość światła. Jasność można zmniejszyć za pomocą fantazyjnej osłony, która częściowo zakrywa żarówkę. W przypadku designerskich lamp sufitowych nie musisz się o to martwić. Ich projektanci są odpowiedzialni za spełnienie wymagań oświetleniowych swoich klientów. Projektanci Fontana Arte muszą być w stanie zapewnić odpowiednią ilość światła i sprawić, aby klienci czuli się zadowoleni z ich produktów [...]... Francesco Librizzi, projektant Fontana Arte, mówi, że forma obudowy jest tak samo ważna jak ilość emitowanego światła.

Aspiracje projektowe są ograniczone przez strefy ochronne łazienki. Wybierając łazienkową lampę sufitową, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej stopień ochrony. Wskazuje on, jak dobrze łazienka będzie chroniona przed wilgocią i innymi ciałami obcymi. Łazienki są narażone na wysoką wilgotność, dlatego należy wybrać lampę, która zapewnia odpowiednią ochronę. Najczęściej spotykana jest ochrona IP44, jednak im bliżej wanny lub prysznica, tym większa musi być ochrona.

Designerskie lampy sufitowe to świetny wybór do sypialni. Można wybierać spośród różnych wzorów tekstylnych w kolorze złotym. Miękkie, ciepłe światło tekstylnych lamp sufitowych jest tym, co czyni je tak atrakcyjnymi. Klosz działa jak dyfuzor i sprawia, że światło jest bardziej przytulne. Do popularnych modeli należą Veli von Slamp i smukłe modele LED firmy Escale. Istotne jest, aby każdy element pokoju nadawał mu przytulny charakter. Niektórzy wybiorą drewno, podczas gdy inni wolą tekstylia lub chromowaną lampę sufitową. Warto zastanowić się, co tak naprawdę oznacza dla Ciebie przytulność.

W biurze wymyślne modele nie są dozwolone. Tekstylne lampy sufitowe zapewniają ciepłe, komfortowe światło, które zachęca do zamknięcia oczu, a nie do myślenia i radzenia sobie z górami papierów. Proste lampy w stylu Bauhaus i lampy sufitowe LED o zredukowanych formach zapewniają eleganckie oświetlenie w miejscach, które wymagają stylu. To jednak nie wszystko, co powinieneś wziąć pod uwagę. Ciepłe białe światło jest najlepsze do pomieszczeń mieszkalnych, ale uniwersalne białe światło dobrze sprawdza się w biurze. Należy o tym pamiętać, kupując żarówki LED do designerskich lamp sufitowych, które mają oprawę lub lampy ze zintegrowaną technologią LED. 

Jakie marki produkują designerską lampę sufitową?

Lampy sufitowe to popularny produkt wielu znanych marek na całym świecie. Jednak lamp sufitowych jest znacznie mniej niż designerskich lamp stołowych czy lamp wiszących. Dlaczego? Ze względu na dużą wysokość montażu, lampy sufitowe często nie rzucają się w oczy. Łatwiej jest dostrzec lampę wiszącą lub stołową umieszczoną niżej na bocznym stoliku. Projektanci chcą, aby ich praca została zauważona.

Designerskie lampy sufitowe są droższe, ponieważ projektant chce zwrócić na siebie uwagę. Klasyczne projekty Bauhausu pozostają w cieniu. Tutaj liczy się światło.

Designerskie lampy sufitowe są możliwe w wielu różnych stylach.

Designerskie lampy sufitowe Slamp charakteryzują się bardzo wyjątkowymi formami świetlnymi. Lampy sufitowe Artemide są funkcjonalne i stylowe. Lampy sufitowe FLOS rzucają się w oczy ze względu na strukturę światła (np. "Moni") lub materiał (np. "Ariette"). Bopp ukrywa wysokiej jakości technologię LED w stylistycznie zredukowanych wzorach. Lampy sufitowe Tecnolumen to produkty inspirowane Bauhausem, łączące w sobie funkcjonalność i design, który 100 lat później jest wciąż aktualny. Lampy.co.uk oferuje również designerskie lampy pod marką Lampenwelt.com.

Możesz również wyszukać kategorię marki swojej ulubionej firmy designerskiej.

Jaka technologia oświetleniowa jest używana do tworzenia designerskich lamp sufitowych? Designerskie lampy sufitowe są nadal często wyposażone w tradycyjne oprawy przez wielu projektantów. Dlaczego nie? W każdej z nich można umieścić lub wkręcić żarówkę LED. Projektanci mają pewne zalety, gdy korzystają z technologii LED zintegrowanej na stałe. Ze względu na ich niewielkie rozmiary mogą tworzyć zupełnie nowe projekty.

Nowocześni projektanci mogą wykorzystać diody LED jako nowoczesne rozwiązanie. Produkty oświetleniowe powinny być nie tylko zaprojektowane w przyjemnej dla oka formie, ale również muszą posiadać rozwiązania techniczne.

Wysoka efektywność energetyczna diod LED to korzyść dla Twojego portfela i środowiska. Długa żywotność: niemal bezawaryjna radość z oświetlenia. Możesz od razu uzyskać 100% jasności: nie trzeba czekać na idealne światło. Doskonała jakość światła, ciepłe oświetlenie i doskonałe oddawanie barw.

 

Nie możemy odnaleźć pasujących produktów do zaznaczenia.